Разстрелът не е начало на гангстерска война, а на политическа. Следващите мишени - лидери на мрежи за разкешен вот?!

Разстрелът на Алексей Петров не е начало на гангстерска война, а отстраняване на ключова фигура в подреждането на властовия пъзел.
А.П. беше "сивия кардинал" при съставянето на "сглобката" и това е публична тайна, посредник между "Татко Петко", Кирил Петков и Бойко Борисов.
Така че разстрелът е начало не на гангстерска война, а на политическа, но не Корнелия Нинова ще я води, а мощни задкулисни фигури с други фронтмени.
Освен "сив кардинал" във властта, Алексей Петров беше изключително влиятелен фактор в застрахователния бизнес, който се опита да го превземе и го поръчаха.
Изтичането на данни от неговата компания вероятно е използвано от поръчителите на разстрела за маскиране на истинските причини.
Заявката за връщане в ДАНС, при това на шефската позиция, и готвеното назначаване през септември вероятно са накарали поръчителите да организират покушението точно сега.
Според източници от службите на високи позиции американците са дали "добро" след ангажимент на А.П. да обезпечава логистиката на оръжейните доставки за Украйна, което той е правел още по времето на кабинета "Петков", и да отстрани пропрезидентските и проруски кадри в ДАНС.
Поръчителите очевидно не са могли да допуснат Алексей Петров да стане шеф на ДАНС, защото от тази позиция можеше да превземе не само застрахователния и оръжейния бизнес.
А.П. като шеф на ДАНС щеше да влезе в ролята на бигбос на държавата. Тогава вероятно нямаше да има гангстерска война, а отстраняване на негови конкуренти.
Кой от босовете можеше да допусне това - на практика всички босове и силови фактори скочиха срещу Алексей Петров, след като даде заявка за връщане в ДАНС, за да не им превземе бизнесите или да поиска 50%.
Затова е излишно да се спекулира кой от тях го е поръчал - вероятно "картелът", не че е имало голяма среща за договорка. Тези неща се "договарят" само с кимване, коментира източник от службите.
Според източници от службите конфликтът е дори от по-рано - още от януари, когато А.П. е отказал на босовете да дели с тях милионите от обезпечаването на логистиката на оръжейните доставки за Украйна.
Затова разстрелът на Алексей Петров не е начало на ганстерска война - всички босове бяха "партия" срещу "Трактора" и след отстраняването му паритетите в Бизнеса ще се запазят.
Атентатът обаче е начало на политическа война, която може да стане много гореща в предизборната кампания. Залогът е - загуба на вота от партиите на власт и предизвикване на парламентарни избори, след които да бъде сменен проукраинския курс.
Следващите мишени може да са лидери на изборджийски мрежи за разкешен вот, тъй като при очакваната ниска избирателна активност тежестта на купения вот се увеличава и може да реши изборите в големи областни центрове.
Ако властта загуби големите областни центрове или ги преразпредели така че да провокира конфликт във властта, опозицията ще поиска предсрочни парламентарни избори.
Поръчителите постигнаха много цели с разстрела на А.П. - отстраниха конкурент в Бизнеса, "сивия кардинал" във властта, готвен за шеф на ДАНС, предизвикаха криза във върховете на властта.
Затова Бойко Борисов, който вероятно е наясно със Схемата за поръчката, не бърза да коментира разстрела, защото каквито и да са конкретните причини, атентатът провокира криза във върховете на властта.
Ганстерска война няма да има - босовете са си разпределили Бизнеса, но след разстрела на Алексей Петров може да има политическа война.
bgsniper.com