Омбудсманът като кандидат-кмет: Крайно време е кметът прозрачно да изпълнява своите функции, за да няма скрити интереси

Осъществяването на граждански контрол върху местната власт е реалистично. Това заяви омбудсманът Мая Манолова след пресконференцията на Асоциацията за регулиране на отношенията в етажната собственост "Справедливост", предаде Novini.bg.
"Крайно време е общинският съвет, кметът, органите, легитимно да изпълняват своите функции, което означава при пълна публичност и прозрачност, за да не остават никакви съмнения за скрити интереси", каза омбудсманът Мая Манолова
Общественият защитник добави, че Столичният общински съвет, както и всички органи към него, трябва бъдат "прожектор", който да осветява в дълбочина всеки един инвеститор, всяко едно строително разрешение, всяка една идея за строителство, за да може всичко да е наистина публично и ясно. Тя смята, че има механизми това да се случи.
По думите й чрез наредбата за обществените обсъждания само се имитира обществено обсъждане, защото хората не разбират какво предстои да се строи даже в междублоковото пространство пред техния блок.
"Смятам, че е крайно време гражданите да станат реални участници в заседанията на Общинския съвет, а не просто да го наблюдават от съседна сграда или от съседна стая", заяви омбудсманът.
Искането за създаване на обществени съвети е легитимно, смята още Мая Манолова.
Тя допълни, че такива би следвало да съществуват не само в Столична община, но и към районните кметове.
"Без обществен контрол, през обществени съвети и в столичните общински дружества, нещата ще вървят по начина, по който вървят сега - с огромни съмнения за това дали се работи в обществен интерес", отбеляза Мая Манолова.
Пълната дигитализация на общината също ще разреши голяма част от проблемите на гражданите.
"Електронна община е едно гише, което да бъде в джоба на всеки столичанин", допълни още Мая Манолова.
bgsniper.com
![]() Акция на ГДБОП и ОДМВР в кметство "Приморски" заради аферата "Баба Алино". Задържани са седем служителиГДБОП и ОДМВР провеждат в четвъртък акция в кметството на район "Приморски" във Варна заради аферата "Баба Алино", задържани са седем служители. Претърсват се помещения в кметството, които се използват от техническите служби, свързани с незаконното строителство. ... |
![]() "Варненският Копринков", осветен със знаци, но уволняват негово прокси? "Даниел" да остави кадруването само на "Иван"..."Варненският Копринков" е осветен от "Афера" със знаци, но дали зад него няма по-голям играч, "Даниел" да остави кадруването само на "Иван", дали е вероятно, а и уволнявали негово прокси като инж. Ганка Димитрова, директор на Държавно горско стопанство-Варна. Едва ли е чак "мюре", ... |
![]() "Стари варненски тарикати" с топ източници, излизат от Кириза. Службите редели на "Външно" "Варненският Копринков"?!"Стари варненски тарикати" с топ източници и от София, които първи миналата седмица осветиха, че Олег Невзоров е в София, а ние бяхме скептични, те са били точни, излизат от Кириза. Даже миналата неделя, когато във "Фратели" в "Трошево" един от тамадите на "старите варненски тарика... |
![]() Отстранената шефка на кадастъра във Варна: Службата ни не може да установи дали сградите в "Баба Алино" са незаконни"Обжалвала съм предварителното изпълнение на заповедта за временното ми отстраняване". Това каза за предаването "Тази сутрин" на bTV бившата директорка на Службата по геодезия, картография и кадастър – Варна инж. Красимира Божкова във връзка с казуса "Баба Алино". Тя уточни, ... |
![]() Бивш регионален министър: Шефката на кадастъра във Варна има имот през улица от комплекса в "Баба Алино""Искал съм да отстраня началника на Службата по геодезия, картография и кадастър инж. Красимира Божкова и някой от ГЕРБ ми се е обаждал да не я уволня. Тя казва "не съм знаела, гледала съм документи" и звучи невинна. Аз знам, че тя през улицата има собствен имот и как д... |
![]() "Антон Хонорарния" си би камшика заради Олег Невзоров, отиде на петзвездна почивка. Късо при "двуфазните"Страх и трепет в Билдинга. "Антон Хонорарния", който е истинският бос, много повече от "кмет в сянка", си би камшика, отиде на петзвездна почивка извън страната заради връщането на Олег Невзоров във Варна, разкриха топ на топа източници от службите. Източниците от службите казаха, ... |
![]() Коев с ход през Съвета, дали ще го играе зависи и от други играчи. Балабанов е реден за и.ф. кмет. Иде Жега за ВидовданИлия Коев, бивш зам.-кмет на Варна, уволнен от кмета Благомир Коцев, има ход през Общинския съвет, за да влезе в шорт-листата за и.ф. кмет, когато, не ако, разкарат "Хоризонтеца - от Генерала през бизнес групите до службите. Анонсът вече е цакан, заявиха източници от ГДБОП, които с... |
![]() Зам.-кмет напуска Билдинга с предизвестие заради кинти от "КУБ" за две улици? "Олег" пуска предизвестие на кмета?!Зам.-кметът на Община Варна в ресор "Инженерна инфраструктура" инж. Димитър Кирчев напуска Билдинга, подал е предизвестие на 15 юни и от 15 юли няма да е в кметския екип на морската столица. Според източници от Билдинга, зам.-кметът Кирчев, който отговаря и за ремонта на улиците, ... |
![]() "Олег" даде заявка, че ще освети "Благо" за Ресурса и "подарен апартамент". "КУБ" разкри, че е "в джаза". Оставка?!Ако Олег Невзоров не разкрие с данни и факти, а най-вече със записи и видеа, че е разкешвал Ресурс и е "подарил апартамент" на близка на кмета на Варна Благомир Коцев, намкьор като него няма да подаде оставка. След намкьорлъка на "двуфазния" няма как да си "опази бизнеса", така че... |
![]() Интервюто?! Олег Невзоров подгрява кмета на Варна с позиция на "КУБ", оставка, когато извади за кинтите и апартамента"В последните дни в информационното пространство се разгърна истинска кампания за дискредитиране на нашата компания. Публикации, изградени не върху факти и документи, а върху слухове и откровени манипулации, включително от господин Благомир Коцев. Той охотно се позовава на думите на Ирина Гр... |
![]() "Тарикатите" се преместиха в MUFFIN, мацките с колегите от "Външно" и там ги киризят за срещи с бивши зам.-кметове"Старите варненски тарикати" преместика явките от "Фратели" в MUFFIN coffee&bar (бившата "Баронеса") на "Чаталджа", но и там ги киризят от "Външно" заради срещи с бивши зам.-кметове на Благомир Коцев. Аре малко конкретика как службите нюхат "стари варненски тарикати", които го игр... |
![]() Службите вкараха в кириза с "Външно" играчи в Билдинга, фъндък за "Антон&"Благо" нямаСлужбите вкараха в кириза на караминьол с "Външно" всички играчи в Билдинга, няма фъндък за остриетата копи-пейстъри, кинтосвани от "Антон&"Благо", генералска интифа, всички корупционери в кметството на Община Варна да са "клиенти" на службите. Разкешването на копи-пейстъри си върв... |
![]() Цените на петрола с сринаха, подарък за Деня на Русия. Къде изчезна темата за Путин и "победата" в рашистки сайтове?!Цените на петрола с сринаха след обявяването на предварителната договореност между САЩ и Иран, подарък за Деня на Русия. Войната е какво - пари, пари и пак пари, а Русия прави кинти най-вече от нефт, така че кофтално за Путин. "Поздравът" от ВСУ към Путин за Деня на Руси... |
![]() Путинистът-гей Захар Прилепин: Тази Русия не може да победи. Разчитахме за седмица и половина да превземем Киев и това е"Разчитахме за седмица и половина (да превземем Киев) – и това е. След това се случи това, което се случи. На този етап Русия, която изградихме, не може да победи в тази война. Трябва да построим нещо друго", заяви руският писател-ултранационалист и бивш руски депутат Захар ... |
![]() Денят на Русия. "Рубладжии"-путинисти го пропускат, не уважават воините на ВС на РФ. Путин влезе в капан в Украйна12 юни. Денят на Русия. "Рубладжиите"-путинисти го пропускат, не уважават воините на ВС на РФ, а те заслужават респект, независимо че са нашественици и окупатори, воюват самоотвержено за имперските амбиции на Путин. Вярно, за кинти, по 6 хиляди долара на месец, но ги "отработват" храбро. ... |
![]() Правителствата на Радев изнасяха оръжие за Украйна като за световно, опразниха складовете при министър Димитър СтояновКой печели и кой губи от бъркотията с доставките ни на оръжия за Украйна, създадена от изявленията на военния министър Димитър Стоянов и премиера Румен Радев? На този въпрос в предаването Студио Actualno отговори журналистката Стояна Георгиева, създател и главен редактор на сайта Медиапул: ... |
![]() Генерал Радев: "Виждаме позиционна война". Какво стана с "Киев за 3 дни и Украйна за 2-3 седмици"?!"Виждаме една позиционна война", заяви премиерът Румен Радев. Как така "позиционна война", втората армия в света да не може да насмете позициите на ВСУ, 22-та армия в света според ранкингите. Нали от три години пропагандата на Кремъл тръби след провала на "блицкрига" - "Киев за три... |
![]() И какво стана, безвъзмездна военна помощ за Украйна. Всичко е кинти, Митрофанова да пие кафе в МВнРИ какво стана, безвъзмездна военна помощ за Украйна, да, ама, не. "В резултат на тристранни сделки в бюджета на Министерството на отбраната са постъпили над 200 млн. евро, като компенсация за предоставенота военна помощ на Украйна.". Това заяви министърът на отбраната Димитър Стоя... |
![]() Стоянов: Над 200 млн. евро е получила България като компенсация за военната помощ на УкрайнаВ резултат на тристранни сделки в бюджета на Министерството на отбраната са постъпили над 200 млн. евро, като компенсация за предоставенота военна помощ на Украйна. Това, което е предоставено към момента, е по различни механизми. По единия стойността е около 3 млн. евро, а по друг... |
![]() Как само се гъне Митко Есемеса за оръжието за Украйна, върти свирки в движение на партията "Путинисти за Генерала"Съветската фуражка Митко Есемеса се гъне за оръжието за Украйна, той бил склададжия, не началник на компаниите в отбранителната промишленост и фирмите, които изнасят оръжие и боеприпаси за "трети страни", тоест за Украйна. Митко Есемеса върти свирки в движение на партията "Путинист... |
![]() Кирил Йорданов-"Вечната Амбър" свалиха с протести, че "двуфазен" кмет няма да съборят. Генерала и Бизнесът решават...Приятел днес ни убеждава, че няма да свалят кмета Благомир Коцев, защото никой не искал предсрочни избори, толкова е категоричен, сякаш Генерала и лидерите на Бизнеса са му го казали, колкото са категорични и "стари варненски тарикати", които редуват "Фратели" в Чаталджа и Чайка, за да редят... |
![]() СБУ взриви руски генерал. Задава ли се взрив в движение заради изпържения от "Никсъна" и врази агент на СБУ "Олег"СБУ взриви руски генерал-лейтенант в Балашиха, Подмосковието, където е цитаделата на СВР, руското външно разузнаване, взривявайки колата му в движение. Това е четвъртият елиминиран руски генерал само в Москва, иначе са над десет. Путин да се оправя. Задава ли се обаче в... |
![]() И като почне да тече инфо от подалия оставка главен секретар на МВР за "копринковските". "Делян бей" е башка. Мазало?!И като почне да тече инфо от подалия оставка и.ф. главен секретар на МВР Георги Кандев, ще настане Жега. Разбира се, че ще е скофтия, няма да е на ачика, той е професионалист, има "бивши" бопаджии под ръка. И отново - като почне да тече инфо от подалия оставка главсек на... |
![]() Вицът на деня, шефът на ДАНС-Варна Кирил Димов искал инфо от кмета Благомир Коцев за Олег Невзоров. Шменти капели"През пролетта на 2025 година ДАНС поискаха информация от нас за бизнесмена Невзоров, очевидно тогава са започнали разследване", каза кметът на Варна Благомир Коцев в интервю по Нова телевизия. Дали не е очевидно, че тогава са вкарали "Никсъна", "Климатика" и целият в бяло кмет в кириза?! ... |
![]() Колко може да е намкьор и инкяр "двуфазен" кмет, след като му палнаха шатрите и се обслужи в движение?! Нещо за "НиксънаКолко може да е намкьор и инкяр един "двуфазен" кмет на Варна, след като му палнаха шатрите и се обслужи в движение?! Колкото генерално му пуснат фъндък и не го намачкат, за да подаде оставка, ама накрая и на Генерала може да му писне. "През пролетта на 2025 година ДАНС п... |
Ескалира атаката срещу бизнесмена Даниел Славов с "400 откраднати дка", реднаха и "Ники Цайса" чрез Гери-Никол"Дневен ред" ескалира атаката срещу бизнесмена Даниел Славов с "400 откраднати дка" държавни земи, редна и "Ники Цайса" чрез певицата Гери-Никол, дъщеря на бизнесмена Николай Георгиев-"Ники Цайса", свързван от сайтове с ВИС-2. Преди това "Дневен ред" нареди Даниел Славо... |
"Не си ги мерим с другите, даже и да си ги мерим, никой не разбира". Бранко редна друго - "Гилза няма да събира"Когато босове си ги мерят, а шублерът е в лубрикантни медийни играчи, може да стане кофтално. "Не си ги мерим с другите, даже и да си ги мерим, никой не разбира", редна бос за "бос"-неофит. Е, за някои премервания сме били в час, а както се оказа не само ние, а и вездесъ... |
И какво стана, базата на СБУ&ГУР и инвестицията на "Одесса мама" ще я съборят в шестък. "Шишковци" се наведоха удобноЧас след като написахме - "Договорките за отмяната на заповедта за експулсиране на "Олег" са очевидни и са както заради оръжейния бизнес, така и заради "тиловата база" на ГУР край Варна, която "хоризонтните" и "шишковците" ще съборят точно в шестък", "шишковци" се наведоха удобно. ... |
Д-р Янко Станев: Да спрем с безразборното харчене, преди да е приет бюджетът на Община Варна!Бюджетът трябва да се прави от общинската администрация, но съгласувано с Общинския съвет, съгласувано с интересите на варненци! "Не знам колко стотинки има в хазната на община Варна. Все още не съм прочел отчета за изпълнение на приходите и за местните дейности, но изхождайки от н... |
Пепейската интрига за "партия" на евродепутата Емил Радев с Невзоров заформя напрежьонка за Благомир Коцев?!Пепейската интрига за "партия" на евродепутата от ГЕРБ Емил Радев с Олег Невзоров може да заформи напрежьонка за Благомир Коцев. Според пепейски депутат бащата на евродепутата бил "съдружник" на Невзоров, което Радев категорично опроверга, както и заяви, че ще заведе дело срещу нар... |
Мажат летни куршевелски ски на "Даниел"?! Редят ли го в схема с Таки за контейнери? Вкарват го в интрига с "Емо"Даниел Славов е знаков варненски бизнесмен, нещо повече - емблематичен трансграничен корпоративен играч, който може би е много по-голям инвеститор в строителството във Варна и от Олег Невзоров, ако зад "Олег" не стояха СБУ&ГУР и "Одесса мама", а най-вече босът на мафията в Одеса с прозвището... |
Охраната за Борисов беше за фасон, за Пеевски не точно и не само. Няма никакво ГРУ за "Делян", а класическо РестоАтакували сме Делян Пеевски, но трябва да бъдем обективни - охраната за Бойко Борисов беше за фасон, за "Делян" не точно и не само, но няма никакво ГРУ, "руската поръчка" беше схема на ДАНС в екипите да влязат и командоси от СОБТ, освен за "Асан ага". Борисов се е договорил със Сре... |
Зоран Джинджич застана на Jединицата и Земунския клан и го застреляха. Борисов на СОБТ ли е заставал, или на СИК и ВИС-2Премиерът на Сърбия Зоран Джинджич застана на Jединицата и Земунския клан и го застреляха с безцеремонна показност на излизане на неговия кортеж от сградата на Владата на Сърбия. Бойко Борисов на СОБТ ли е заставал, или на СИК, пардон за пиниза, или на ВИС-2, че като "бивш главен ... |
Ингушът Яхия Хашиев беше прострелян, сега синът му заформи екшън със стрелба. Задава ли се остро "афтър парти"?!Ингушът Яхия Хашиев беше прострелян на 22 август 2000 г. на ул. "Дебър" 6 във Варна, а службите разкриха, че е бил "поръчан" за елиминиране от чеченска група от клана "Патаев". След застрелването на лидера на чеченците Абдула Патаев на ул. "Пирин" в морската столица на 20 септември... |
Кръстникът на Бандитский Петербург поръчал "Вова" за $ млн. "Двуфазни" лапнаха повече. Путин сам се "поръча" на Гафур?!Кръстникът на "Бандитский Петербург" Иля Трабер-"Антиквар", бивш военен моряк, офицер - подводничар, поръчал "Вова" за $ млн на Тамбовската ОПГ, затова бившият негов "лейтенант" наредил на ФСБ да го арестува, при това задържането да бъде под ръководството на стария приятел на "Илюша" ген. Ко... |



.jpg)


.jpg)





















(1).jpg)

.jpg)





