АКЦИЯ

ТАСС: Трамп оспаривает итоги выборов в судах. Его шансы стремятся к нулю

alt
События вокруг президента США Дональда Трампа развиваются в точности по закону Мерфи - от плохого к худшему. Спустя две недели после всеобщих выборов он отказывается признать свое поражение, но по-прежнему не может доказать, что его соперник Джозеф Байден одержал победу нечестным путем. Различные суды - как федеральные, так и на уровне штатов - не воспринимают аргументы республиканцев и считают собранные ими "доказательства" неубедительными. До сих пор им не удалось выиграть ни одного дела, которое могло бы как-то повлиять на общие итоги голосования, состоявшегося 3 ноября.
 
Тем не менее Трамп демонстрирует готовность идти до конца и не снижает градус заочной полемики со своим соперником-демократом. Байден не отвечает на его выпады и спокойно дожидается, когда к 12 декабря, согласно законодательству, будут утверждены результаты выборов во всех 50 штатах. Если они останутся без существенных изменений, примерно в том же виде, что и сейчас, то он сможет рассчитывать на поддержку 306 из 538 членов коллегии выборщиков и победу в борьбе за Белый дом.
 
Трамп до сих пор утверждал, что выборы были нечестными, подверглись фальсификации и прошли с многочисленными техническими нарушениями. В последние дни в его риторику добавился еще один важный нюанс. Президент заявил, что голосование сопровождалось грубыми нарушениями Конституции и в ближайшее время он начнет судебные дела, которые "покажут неконституционность выборов 2020 года"
 
Слова Трампа еще раз подтвердили, что он готов дойти до Верховного суда США. Ранее он уже говорил, что при необходимости будет оспаривать результаты выборов во всех судебных инстанциях, вплоть до самой высокой. В американский истории был прецедент, когда Верховному суду пришлось вмешаться в судьбу президентских выборов: в 2000 году он сыграл ключевую роль в разрешении спора между кандидатом от республиканцев Джорджем Бушем - младшим и демократом Альбертом Гором.
 
Возможно, Трамп тоже рассчитывает на него как не свое последнее убежище, а возможно, просто демонстрирует упорство, чтобы не растерять поддержку своего электората, который ему понадобится, если он задумает остаться в большой политике и попытается взять реванш в 2024 году. Как бы то ни было, большинство экспертов считает, что шансов у него крайне мало и Верховный суд едва ли сможет спасти его от поражения. Даже несмотря на то, что большинство мест в нем сейчас занимают консерваторы, трое из которых были выдвинуты на эти должности Трампом.
 
Сейчас избирательной кампанией Трампа и местными комитетами Республиканской партии подано более двух десятков исков с требованием пересмотреть, а то и полностью отменить результаты голосования в шести американских штатах. В их числе Пенсильвания, Мичиган, Висконсин, Джорджия, Аризона и Невада, которые с самого начала считались "колеблющимися" и от которых в конечном счете зависел исход всей президентской гонки. В общей сложности они направляют в коллегию выборщиков 79 человек, и сейчас - после подсчета 99%, а где-то и 100% голосов - все они записаны в актив Байдена. Чтобы переломить ситуацию, Трампу надо доказать, что он победил как минимум в половине из них.
 

Ручки Sharpie и конверты без подписи

 
Иски, подготовленные его командой, рассматривают суды различных инстанций - федеральные, апелляционные и даже Верховные суды штатов. Те, кто следил за этими процессами, сразу же обратили внимание, что аргументы, использовавшиеся президентскими юристами во время слушаний, сильно отличались от тех, которые звучали поначалу в заявлениях самого Трампа. Дача показаний под присягой и тиражирование более чем сомнительных записей в Twitter - это немного разные вещи. Неудивительно, что от части претензий им пришлось отказаться, а некоторые дела вообще не были приняты к рассмотрению.
 
Например, суды отвергли требование юристов Трампа не признавать результаты выборов в Пенсильвании на основании того, что наблюдателям от Республиканской партии якобы не были предоставлены положенные условия для работы на избирательных участках. Одновременно республиканцы проиграли в этом штате несколько дел, начатых против избиркомов Филадельфии, а также округов Бак и Монтгомери, поскольку те принимали бюллетени в почтовых конвертах без имени и адреса отправителя. Судьи указали, что все эти данные были в самих бюллетенях для голосования и придирки республиканцев безосновательны.
 
В Мичигане суд штата отказал команде Трампа, добивавшейся остановки подсчета "почтовых бюллетеней", до тех пор пока наблюдатели не изучат видеозаписи с тех мест, где были установлены ящики для голосования по почте. В Джорджии судья также отклонил требование аннулировать результаты обработки бюллетеней, присланных по почте в округе Фултон, где находится крупнейший в штате город Атланта, постановив, что республиканцы не представили убедительных доказательств каких-то нарушений.
 
Непростая ситуация стала предметом судебных тяжб в Висконсине. В этом штате трое пожилых избирателей, отправившие заранее свои бюллетени по почте, не дожили до дня выборов. "Они все умерли после того, как проголосовали", - сообщила представитель местного избиркома Энн Джекобс. По ее словам, такое могло произойти и в самое обычное время, а "в разгар пандемии вообще не должно никого удивлять". Тем не менее республиканцы добиваются пересмотра итогов голосования.
 
Достаточно курьезный случай произошел в округе Марикопа в штате Аризона. Выяснилось, что чернила из ручек Sharpie, которыми пользовались там избиратели, просочились на внутренние страницы бюллетеней и оставили лишние отметки в графах с фамилиями других кандидатов. Поначалу юристы Трампа требовали повторного пересчета, но позже сами признали свой иск несущественным. Речь шла лишь о 191 бюллетене, которые в любом случае не смогли бы ликвидировать преимущество Байдена.
 
Судебные разбирательства продолжаются в Пенсильвании, Мичигане, Джорджии, Неваде, но позиции Трампа выглядят малоубедительно, и зачастую на кону стоят лишь несколько десятков голосов избирателей. "Специалисты в области юриспруденции считают, что ни один из этих исков не изменит итоги выборов. В основном судьи приходят к выводу, что кампания республиканца не может представить доказательств существенных нарушений. Трампу сопутствует небольшой успех только в делах, связанных с процедурными вопросами или незначительным числом голосов, которые не повлияют на общие результаты голосования", - отметила газета Financial Times, проследившая за всеми судебными процессами, начатыми в интересах нынешнего президента.
 

Без политики

 
Дело, которое продолжает изучать Верховный суд США, тоже едва ли сможет спасти Трампа. Республиканцы требуют, чтобы бюллетени, которые были получены в Пенсильвании по почте после 20:00 3 ноября, то есть после закрытия в штате всех участков для голосования, не рассматривались. Пока судьи распорядились откладывать их в сторону и учитывать отдельно, но совсем не обязательно, что в конце концов решение будет принято в пользу Трампа.
 
Байдена назвали победителем президентской гонки. Трамп пока не намерен сдаваться
В октябре Верховный суд рассматривал вопрос, связанный с подготовкой к выборам в Северной Каролине, и вынес решение, исходя в первую очередь из интересов избирателей и их права отдать свой голос за того или иного кандидата. При этом председатель суда Джон Робертс и консервативный судья Бретт Кавано проявили солидарность с тремя либеральными судьями, а трое архиконсерваторов - Кларенс Томас, Сэмюел Алито и Нил Горсач - остались в меньшинстве. Не исключено, что если в ближайшее время Верховному суду придется заниматься другими делами, связанными с выборами, то в нем сохранится та же расстановка сил. И даже недавнее появление в его составе еще одного консервативного судьи Эми Кони Барретт, которая заменила умершую Рут Гинзбург, этот баланс радикальным образом не изменит.
 
Не секрет, что Верховный суд, да и другие суды в США не любят заниматься делами, связанными с политикой, тем более с межпартийной борьбой. И они не должны определять исход выборов, их задача состоит лишь в том, чтобы проверять, соответствуют ли избирательные процедуры Конституции США и законам страны. "Поэтому едва ли какой-то суд решится запретить учет голосов, которые были поданы в полном соответствии с законами штата. Маловероятно, что на это пойдет даже Верховный суд, каким бы консервативным он сейчас ни был", - отметили на страницах журнала Foreign Affairs эксперты Центра юстиции имени Бреннана при Университете Нью-Йорка Лоуренс Норден и Дерек Тислер.
 

Сходства и различия

 
При этом они четко разграничили нынешнюю ситуацию и ту, которая складывалась на выборах 2000 года, когда между Бушем-младшим и Гором возник спор из-за подсчета голосов во Флориде. Разрыв между соперниками был минимальным, и демократы надеялись на "ручной" пересчет бюллетеней в трех округах. Секретарь штата республиканка Кэтрин Харрис, отвечавшая за организацию местных выборов, решила утвердить результаты голосования, не дожидаясь пересчета. Когда спор дошел до Верховного суда, тот встал на сторону кандидата республиканцев.
 
"В отличие от дела "Буш против Гора", связанного с пересчетом, кампания Трампа выдвигает возражения против голосов, которые еще даже не были подсчитаны", - подчеркивают эксперты Бреннановского центра. Конституция США, напоминают они, предусматривает, что избиратели могут полагаться на правила и традиции, которые существуют в их штатах на момент выборов.
 
Такого же мнения придерживается декан Школы права Университета Висконсина Дэн Токаджи. "Не хочу строить спекуляции по поводу того, как будет голосовать Верховный суд, но аргумент, что избиратели руководствуются теми правилами, которые имеются на день выборов, и соответственно могут рассчитывать на то, что их голоса будут учтены, является очень сильным", - цитирует его газета Politico.
 
В свою очередь, профессор Школы права Колумбийского университета в Нью-Йорке Ричард Бриффолт напоминает, что "стандартных процедур для передачи дел, связанных с выборами, в Верховный суд не существует". В целом, отмечает специалист, участие высшей судебной инстанции в подобных разбирательствах является "крайне необычным, и для этого должны быть очень серьезные основания".
 
В минувшие выходные дни сторонники Трампа прошли в Вашингтоне маршем от площади Фридом-плаза, расположенной в двух кварталах от Белого дома, до здания Верховного суда на Капитолийском холме, требуя пересчета голосов. Проделать такой же путь, чтобы передать обращение в Верховный суд, возможно, придется и юристам президента. Пока, однако, не видно, какие еще доводы они могли бы представить в защиту своей позиции. А без этого подобные прогулки будут скорее напоминать хождение по замкнутому кругу.
 
Иван Лебедев
 
АКЦИЯ
News image

След митичния Трабер ФСБ задържа "дясната ръка" на Ротенберг, приятел на Путин. Подкарва ли Государя своите "кошелки"?!

След митичния Иля Трабер ФСБ задържа "дясната ръка" на Аркадий Ротенберг, приятел на "Вова" Путин от джудото, Константин Махов.    Иля Трабер, некоронованият крал на Санкт-Петербург, беше задържан на 17 юни от ФСБ, уж заради организиране през 2020 г. на "мокруха" срещу бизнесмен. ...

News image

Коктейлът в посолството е знак, че САЩ "карат влака". Американците могат да заформят Бангаранга на схемата с "Литаско"

Коктейлът в посолството е знак, че САЩ, а не британците, "карат влака" в София, 2 000 гости уважиха поканата за 250 години независимост... от Короната.    Коя друга амбасада е посрещала толкова гости за националния празник на своята страна?!    Официалният прием се състоя на ...

News image

Задържан е бившият главен архитект на кметство "Приморски. Демерджиев атакува във Варна въпреки медийните "плюнки"

Акцията на ГДБОП и ОДМВР в "Приморски" явно продължава, както заяви главният секретар на МВР Любомир Николов - задържан е бившият главен архитект Валентин Койчев.   Слухове, че той ще бъде задържан имаше още при влизането на бопаджиите и "Икономическа полиция" от ОДМВР в кметството....

News image

Mission Control е в Генерала, "плюнките" по Демерджиев и Копринков не нанасят щети по управлението на многоходовката

Mission Control е в Генерала, "плюнките" по Иван Демерджиев и Николай Копринков не нанасят значими щети по управлението на многоходовката във Варна. Засега...   Генерала е делегирал на Демерджиев и Копринков тактическа свобода на действията, но стратегията е негова.   Заради ...

News image

Илия Коев уж не дава битка на "Благо", но дърпа конци зад кулисите. Атаката на Кристиан Димитров е знак за това

Кметът на Варна Благомир Коцев уволни зам.-кмета в ресора "Управление на сигурността и обществен ред" Илия Коев на превратаджийската дата 9 юни.   И това въпреки че според запознати Илия Коев-"Илко" е повече "хоризонтец" от Благомир Коцев-"Благо".    Коев не тръгна да дава на...

News image

"Кой разпореди това безобразие", надиплени дописки - делото "Коцев" е "прекратено". Дали не е Генерална интифа

"Кой разпореди това безобразие", тоест надиплените дописки, че делото "Коцев" е "прекратено", провокирали гнева на врази на кмета на Варна Благомир Коцев, които явно имат да му редят Връщанка.    Какво заглавие само в сайт от Генералния медиен пул с "дачковска окраска" - "Съдът прекр...

News image

Спешъл за Иво Христов. Путин 1 500 дни не може да превземе Малая Токмачка. Болшой Токмак в Украйна за Государя

Аре като е тръгнало на руска тема. Спешъл за "лейтенанта" на Генерала Иво Христов, този песнопоец на Государя - Русия можела да унищожи света.    Путин 1 500 дни не може да превземе Малая Токмачка, отворко, какви ги диплиш, че само Русия можела да унищожи света. Верно ли?   С...

News image

Путин не е Сталин, няма геноцид срещу руснаците в "Рашка", само в Украйна. Всички са клиентела на Государя. Бляд!

Руската тема, която пласира Борислав Гуцанов с шляканата путинска пропаганда в "Денят започва с Георги Любенов" на БНТ "Русия ще победи!", вече става в повече в сайта, но няма как да не коментираме тезата на приятел, че Путин бил като Сталин с геноцида срещу руснаците.    Какъв Стали...

News image

Русия побеждава, а, Гуцанов?! Руснак за бензина: "Вова трябва да бъде поставен на четири крака на Червения площад!"

Борислав Гуцанов, прононсиран путинист, пласира послание на пропагандоните в Кремъл в "Денят започва с Георги Любенов" - "Русия ще победи", само дето гневен руснак от Новгородска област заявява гневно заради кризата с бензина:  "Вова трябва да бъде поставен на четири крака на Червения площад...

News image

Гуцанов: "Русия ще победи!". Альооо, Гуцанов, пета година "побеждава". Нали щеше да ги подкара "мъжката" "бандеровците"

"Русия ще победи!", заявява Борислав Гуцанов в "Денят започва с Георги Любенов" на БНТ. Верно ли, Гуцанов - нещо за Крим, нещо за НПЗ в Москва, нещо за бензина, нещо за ракетните удари по военния завод във Волгоград, нещо за мачкането на Путин в сайта на ГРУ "Военное обозрение".   Ал...

News image

Пепейската интрига за "партия" на евродепутата Емил Радев с Невзоров заформя напрежьонка за Благомир Коцев?!

Пепейската интрига за "партия" на евродепутата от ГЕРБ Емил Радев с Олег Невзоров може да заформи напрежьонка за Благомир Коцев.   Според пепейски депутат бащата на евродепутата бил "съдружник" на Невзоров, което Радев категорично опроверга, както и заяви, че ще заведе дело срещу нар...

News image

"Варненският Копринков", осветен със знаци, но уволняват негово прокси? "Даниел" да остави кадруването само на "Иван"...

"Варненският Копринков" е осветен от "Афера" със знаци, но дали зад него няма по-голям играч, "Даниел" да остави кадруването само на "Иван", дали е вероятно, а и уволнявали негово прокси като инж. Ганка Димитрова, директор на Държавно горско стопанство-Варна.   Едва ли е чак "мюре", ...

News image

"Стари варненски тарикати" с топ източници, излизат от Кириза. Службите редели на "Външно" "Варненският Копринков"?!

"Стари варненски тарикати" с топ източници и от София, които първи миналата седмица осветиха, че Олег Невзоров е в София, а ние бяхме скептични, те са били точни, излизат от Кириза.   Даже миналата неделя, когато във "Фратели" в "Трошево" един от тамадите на "старите варненски тарика...

News image

Отстранената шефка на кадастъра във Варна: Службата ни не може да установи дали сградите в "Баба Алино" са незаконни

"Обжалвала съм предварителното изпълнение на заповедта за временното ми отстраняване". Това каза за предаването "Тази сутрин" на bTV бившата директорка на Службата по геодезия, картография и кадастър – Варна инж. Красимира Божкова във връзка с казуса "Баба Алино".   Тя уточни, ...

News image

Бивш регионален министър: Шефката на кадастъра във Варна има имот през улица от комплекса в "Баба Алино"

"Искал съм да отстраня началника на Службата по геодезия, картография и кадастър инж. Красимира Божкова и някой от ГЕРБ ми се е обаждал да не я уволня.    Тя казва "не съм знаела, гледала съм документи" и звучи невинна.    Аз знам, че тя през улицата има собствен имот и как д...

News image

"Не си ги мерим с другите, даже и да си ги мерим, никой не разбира". Бранко редна друго - "Гилза няма да събира"

Когато босове си ги мерят, а шублерът е в лубрикантни медийни играчи, може да стане кофтално.    "Не си ги мерим с другите, даже и да си ги мерим, никой не разбира", редна бос за "бос"-неофит.   Е, за някои премервания сме били в час, а както се оказа не само ние, а и вездесъ...

News image

"Антон Хонорарния" си би камшика заради Олег Невзоров, отиде на петзвездна почивка. Късо при "двуфазните"

Страх и трепет в Билдинга. "Антон Хонорарния", който е истинският бос, много повече от "кмет в сянка", си би камшика, отиде на петзвездна почивка извън страната заради връщането на Олег Невзоров във Варна, разкриха топ на топа източници от службите.   Източниците от службите казаха, ...

News image

Коев с ход през Съвета, дали ще го играе зависи и от други играчи. Балабанов е реден за и.ф. кмет. Иде Жега за Видовдан

Илия Коев, бивш зам.-кмет на Варна, уволнен от кмета Благомир Коцев, има ход през Общинския съвет, за да влезе в шорт-листата за и.ф. кмет, когато, не ако, разкарат "Хоризонтеца - от Генерала през бизнес групите до службите.   Анонсът вече е цакан, заявиха източници от ГДБОП, които с...

News image

Зам.-кмет напуска Билдинга с предизвестие заради кинти от "КУБ" за две улици? "Олег" пуска предизвестие на кмета?!

Зам.-кметът на Община Варна в ресор "Инженерна инфраструктура" инж. Димитър Кирчев напуска Билдинга, подал е предизвестие на 15 юни и от 15 юли няма да е в кметския екип на морската столица.    Според източници от Билдинга, зам.-кметът Кирчев, който отговаря и за ремонта на улиците, ...

News image

"Олег" даде заявка, че ще освети "Благо" за Ресурса и "подарен апартамент". "КУБ" разкри, че е "в джаза". Оставка?!

Ако Олег Невзоров не разкрие с данни и факти, а най-вече със записи и видеа, че е разкешвал Ресурс и е "подарил апартамент" на близка на кмета на Варна Благомир Коцев, намкьор като него няма да подаде оставка.    След намкьорлъка на "двуфазния" няма как да си "опази бизнеса", така че...

News image

Интервюто?! Олег Невзоров подгрява кмета на Варна с позиция на "КУБ", оставка, когато извади за кинтите и апартамента

"В последните дни в информационното пространство се разгърна истинска кампания за дискредитиране на нашата компания. Публикации, изградени не върху факти и документи, а върху слухове и откровени манипулации, включително от господин Благомир Коцев. Той охотно се позовава на думите на Ирина Гр...

News image

"Тарикатите" се преместиха в MUFFIN, мацките с колегите от "Външно" и там ги киризят за срещи с бивши зам.-кметове

"Старите варненски тарикати" преместика явките от "Фратели" в MUFFIN coffee&bar (бившата "Баронеса") на "Чаталджа", но и там ги киризят от "Външно" заради срещи с бивши зам.-кметове на Благомир Коцев.    Аре малко конкретика как службите нюхат "стари варненски тарикати", които го игр...

News image

Службите вкараха в кириза с "Външно" играчи в Билдинга, фъндък за "Антон&"Благо" няма

Службите вкараха в кириза на караминьол с "Външно" всички играчи в Билдинга, няма фъндък за остриетата копи-пейстъри, кинтосвани от "Антон&"Благо", генералска интифа, всички корупционери в кметството на Община Варна да са "клиенти" на службите.   Разкешването на копи-пейстъри си върв...

News image

Цените на петрола с сринаха, подарък за Деня на Русия. Къде изчезна темата за Путин и "победата" в рашистки сайтове?!

Цените на петрола с сринаха след обявяването на предварителната договореност между САЩ и Иран, подарък за Деня на Русия.    Войната е какво - пари, пари и пак пари, а Русия прави кинти най-вече от нефт, така че кофтално за Путин.   "Поздравът" от ВСУ към Путин за Деня на Руси...

News image

Путинистът-гей Захар Прилепин: Тази Русия не може да победи. Разчитахме за седмица и половина да превземем Киев и това е

"Разчитахме за седмица и половина (да превземем Киев) – и това е. След това се случи това, което се случи.    На този етап Русия, която изградихме, не може да победи в тази война. Трябва да построим нещо друго", заяви руският писател-ултранационалист и бивш руски депутат Захар ...

РЕКЛАМА
Банер
СНАЙПЕР

Генерала вкара Демерджиев в играта във Варна, не вади Копринков. "Партия" с Бизнеса за вота или двойна игра

News image

Генерала вкара министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев в играта във Варна с многоходовката, която дава рамо на кмета Благомир Коцев по темата "Баба Алино", но не вади от играта Николай Копринков.   Вместо да натисне Коцев за оставка след палването на кметските шатри в "Хоризон...

Варненската Жега се мести от Билдинга, генерални климатици я охладиха, в бизнеса. "Нови" играчи на мястото на Невзоров?!

News image

Варненската Жега се мести от Билдинга, генерални климатици я охладиха, в бизнеса, розовите понита се гичинят в комфорт, докато не дойде ред за мачкане на "шарлатаните от Генерала и ЧАО на кметския вот.   "Нови" играчи заемат мястото на Олег Невзоров, казаха източници от средите на би...

"Литаско" е актив на ФСБ и ГРУ. Връщането й в играта знак, че Генерала няма да атакува "проруски" бизнес групи?!

News image

"Литаско" е актив на ФСБ и ГРУ, тоест на Государя, чрез който той контролира "Лукойл" и определя колко да се отчислява на номиналния собственик Вагит Алекперов, който след санкциите на Запада излезе от Борда на директорите и не е фактор в оперативното управление на компанията.   Връщ...

ПОЛИТИКА

Специално за Воденски с "последния украинец" статия на полк. Ходаренок, с която ЗАСТАНА на Путин за война против Украйна

News image

Специално за о.з. полк. Петър Воденски, бивша разведка от РУМНО, сега дописник на Мадам В., с тезата за "последния украинец" препубликуваме статията на о.р. полк. Михаил Ходаренок "Прогнозы кровожадных политологов", публикувана в "Независимая газета" на 03.02.2022 г., с която ЗАСТАНА на Пути...

Петър Воденски може да е бил разведка от РУМНО, сега с тезата за "последния украинец" е обикновен пропагандист

News image

Петър Воденски, цитиращ често култовата турска поговорка - "Когато вълкът остарее, става за кашмер на кучетата", не ли и Путин, апропо, за пиниз на "бандеровците", може да е бил разведка от РУМНО, сега с тезата за "последния украинец" е обикновен пропагандист.    То не беше Хитлер, т...

Приятел ни изпрати снимка на резидентурната вила на Ким Филби от MI-6 и агент на руснаците. Мостът на Босфора отделно

News image

Приятел ни изпрати актуална снимка на резидентурната вила на брега на Босфора на Ким Филби от MI-6 и агент на руснаците, ще я публикуваме с негов репортаж.    Засега качваме в сайта култовото кадро, подарено според ген. Тодор Бояджиев на "Шпионина на ХХ век" от ген. Васил Коцев, бивш...

КИЛЪРИ

Охраната за Борисов беше за фасон, за Пеевски не точно и не само. Няма никакво ГРУ за "Делян", а класическо Ресто

News image

Атакували сме Делян Пеевски, но трябва да бъдем обективни - охраната за Бойко Борисов беше за фасон, за "Делян" не точно и не само, но няма никакво ГРУ, "руската поръчка" беше схема на ДАНС в екипите да влязат и командоси от СОБТ, освен за "Асан ага".   Борисов се е договорил със Сре...

Зоран Джинджич застана на Jединицата и Земунския клан и го застреляха. Борисов на СОБТ ли е заставал, или на СИК и ВИС-2

News image

Премиерът на Сърбия Зоран Джинджич застана на Jединицата и Земунския клан и го застреляха с безцеремонна показност на излизане на неговия кортеж от сградата на Владата на Сърбия.    Бойко Борисов на СОБТ ли е заставал, или на СИК, пардон за пиниза, или на ВИС-2, че като "бивш главен ...

МАФИЯ

Ингушът Яхия Хашиев беше прострелян, сега синът му заформи екшън със стрелба. Задава ли се остро "афтър парти"?!

News image

Ингушът Яхия Хашиев беше прострелян на 22 август 2000 г. на ул. "Дебър" 6 във Варна, а службите разкриха, че е бил "поръчан" за елиминиране от чеченска група от клана "Патаев".   След застрелването на лидера на чеченците Абдула Патаев на ул. "Пирин" в морската столица на 20 септември...

Кръстникът на Бандитский Петербург поръчал "Вова" за $ млн. "Двуфазни" лапнаха повече. Путин сам се "поръча" на Гафур?!

News image

Кръстникът на "Бандитский Петербург" Иля Трабер-"Антиквар", бивш военен моряк, офицер - подводничар, поръчал "Вова" за $ млн на Тамбовската ОПГ, затова бившият негов "лейтенант" наредил на ФСБ да го арестува, при това задържането да бъде под ръководството на стария приятел на "Илюша" ген. Ко...

РЕКЛАМА
Банер