АКЦИЯ

Байден, Си и тень Путина. Саммит "Двадцатки" на Бали

alt
Переговоры президента США Джо Байдена и председателя КНР Си Цзиньпина еще до официального открытия стали, возможно, главным событием саммита лидеров стран "Группы двадцати", проходящего на индонезийском острове Бали 15–16 ноября. Лидеры двух сверхдержав, каждая из которых предлагает всем остальным государствам две совершенно разные модели мироустройства, договорились искать "новый курс" в отношениях, уже давно переживающих тяжелый период – хотя фактически предупредили друг друга, что их противостояние, как политико-идеологическое, так и экономическое, продолжится. Россию, которую на Бали представляет глава МИДа Сергей Лавров, а также российское вторжение в Украину Байден и Си также вниманием не обошли. Хотя президент РФ Владимир Путин на саммит решил не приезжать, незримо на мероприятии он присутствует – как тот, о ком все говорят и кто может внести в ряды "Большой двадцатки" еще один раскол.
 
Отказ Кремля называть свое вторжение в Украину войной стал, наверное, самым большим, общим для всех камнем преткновения на саммите лидеров "Группы двадцати" на Бали. Здесь столкнулись, с одной стороны, интересы России, Китая и еще нескольких "больших стран с формирующимися рынками" вроде Индии, Саудовской Аравии, ЮАР, Аргентины или Индонезии, точно не желающих портить отношения с Владимиром Путиным, а с другой – твердые и однозначные взгляды на происходящее западных государств – членов G20.
 
Из-за войны в Украине нынешняя, уже семнадцатая по счету встреча глав государств "Большой двадцатки" может впервые в истории завершиться без итогового совместного заявления, согласованного всеми членами этой группы, представляющей примерно 85 процентов мирового валового национального продукта, 75 процентов мировой торговли (включая торговлю внутри ЕС) и две трети населения мира.
 
Ряд западных политологов полагают, что раскол по линии "Украина – Россия" еще больше ставит под сомнение целесообразность существования и дальнейшую полезность всей "Большой двадцатки" в целом. Других противоречий в G20 хватало и до 24 февраля этого года – в основном между более богатыми членами и теми, кто, как они считают, несет на себе основную тяжесть мировых экономических потрясений последних лет, ранее из-за пандемии COVID-19, глобальных изменений климата или прежних финансово-экономических неурядиц, а теперь – еще и из-за катастрофически ширящегося продовольственного и энергетического кризисов, усугубляемых войной России против Украины.
 
К тому же за последние годы в "Большой двадцатке" ощутимо сформировалась так называемая "Большая двойка", то есть расколовшие G20 на своих союзников и противников США и Китай, соперничество которых, по общему мнению, определит будущее планеты в ближайшие годы.
 
17-й саммит "Группы двадцати" станет для многих мировых лидеров первым в их карьере – например, для канцлера Германии Олафа Шольца, главы правительства Австралии Энтони Албаниза, президента Южной Кореи Юн Сок Ёля, премьер-министра Италии Джорджи Мелони и премьер-министра Великобритании Риши Сунака.
 
В связи с вторжением России в Украину западные члены "Двадцатки" добивались от страны-хозяйки саммита отстранить Россию от участия в мероприятии, угрожая в ином случае его бойкотировать – однако индонезийский президент Джоко Видодо приглашение российскому президенту все же направил. Был, в качестве гостя, приглашен на Бали и президент Украины Владимир Зеленский.
 
При этом еще в марте этого года Соединенные Штаты и их западные союзники предложили всем членам G20 обсудить, следует ли Российской Федерации вообще оставаться в организации. Джо Байден заявил, что согласен с исключением России, добавив, что "все зависит от общей позиции "Большой двадцатки". Однако Индонезия и четыре члена группы БРИКС – Бразилия, Индия, Китай и ЮАР – с этим не согласились. Именно эти четыре государства в рамках G20 с разной степенью уверенности и настойчивости продвигают мнение (которое разделяют и некоторые другие участники группы), что Москву, возможно, "спровоцировали" напасть на Украину. Все это к тому же накладывается на их собственные давние обиды на США и многие страны Евросоюза – за "колониальное прошлое" и "империалистическую политику", и поэтому разделять позицию западных стран в отношении России, войны в Украине и введения антироссийских санкций они не спешат.
 
10 ноября стало окончательно известно, что Владимир Путин на Бали не приедет и что Россию на саммите представит Сергей Лавров. Пресс-секретарь президента Дмитрий Песков объяснил это решение Путина "необходимостью его нахождения в России". По словам индонезийских организаторов, они все же надеются, что Путин сможет "виртуально присоединиться к одной из встреч лидеров G20 15 или 16 ноября" – однако этого, скорее всего, не случится. В онлайн-формате перед лидерами "Большой двадцатки" точно должен выступить Владимир Зеленский.
 
Евросоюз и Великобритания заранее сообщили, что намерены бойкотировать все выступления российской делегации, чтобы продемонстрировать, "что мировое сообщество думает обо всех преступлениях, злодеяниях и незаконных действиях России". Западные страны также говорят, что призовут Москву к прекращению войны, отмечая, что любые мирные переговоры должны проходить на условиях, приемлемых для Киева. Британский премьер Риши Сунак незадолго до встречи на Бали вновь назвал Россию в связи с ее агрессией против Украины "страной-изгоем" и обвинил Москву в провоцировании мирового экономического кризиса.
 
В минувшем июле на конференции глав МИД G20 на Бали Сергей Лавров уже один раз оказался в изоляции – и покинул эту встречу раньше срока. А в апреле этого года во время выступления россиян с заседания министров финансов и глав центральных банков G20 ушли почти все представители западных стран. Многие из тех, кто участвовал во встрече дистанционно, выключили видеокамеры.
 
Накануне нынешнего саммита западные информагентства, ссылавшиеся на трёх индонезийских чиновников, сообщили, что Сергей Лавров после прилета на Бали в прошлые выходные был доставлен в больницу – якобы из-за "проблем с сердцем".
 
Официально о госпитализации Лаврова не объявлялось. Позднее пресс-секретарь МИДа России Мария Захарова написала в телеграме, что с министром всё в порядке. "Мы тут с Сергеем Викторовичем в Индонезии читаем ленту и не верим своим глазам: оказывается, он госпитализирован. Это уже, конечно, высший пилотаж фейков". Позднее Захарова опубликовала видео, на котором Лавров, сидя на веранде, называет сообщения о его госпитализации "политической игрой" и призывает западных журналистов "быть честнее". "И про нашего президента уже лет 10 говорят, что он болен", – добавляет Лавров.
 
Однако губернатор провинции Бали, которого цитирует Reuters, утверждает, что российский министр действительно побывал в местной больнице в воскресенье и прошёл там обследование, но потом ушел от докторов "в добром здравии". Это сообщение сам Лавров и российский МИД не комментировали.
 
Главным событием саммита лидеров стран "Группы двадцати" пока, по общему мнению, были личные, первые в истории, прямые переговоры президента США Джо Байдена и председателя КНР Си Цзиньпина 14 ноября. Как говорится в коммюнике об итогах их встречи, которое потом опубликовал Белый дом, Байден и Си обсудили, помимо прочего, российско-украинскую войну – и оба твердо выступили против возможного применения в ней ядерного оружия. Тему российского вторжения в Украину поднял Байден. "Президент Байден и председатель Си подтвердили, что они согласны в том, что ядерная война никогда не должна начаться и в ней не может быть победителей, и подчеркнули, что выступают против использования или угроз использования ядерного оружия в Украине", – говорится в сообщении Белого дома. Так как у Украины ядерного оружия нет, очевидно, что обращались они к Владимиру Путину.
 
Также в коммюнике сказано, что два лидера "открыто обсудили" имеющиеся проблемы в двусторонних отношениях, причем Байден подчеркнул, что США будут конкурировать с Китаем – но не стремятся к конфликту с ним. Президент США также отметил, что Вашингтон готов сотрудничать с Пекином по таким вопросам, как изменения климата, продовольственная безопасность, глобальная экономика и здравоохранение. В ответ Си Цзиньпин заявил, что двум странам необходимо найти "верный курс" в развитии двусторонних отношений, поскольку "этого от нас ожидает весь мир".
 
Джо Байден после совместной пресс-конференции с Си Цзиньпином. Бали, вечер 14 ноября 2022 года
Джо Байден после совместной пресс-конференции с Си Цзиньпином. Бали, вечер 14 ноября 2022 года
Кроме того, Джо Байден говорил с Си Цзиньпином о соблюдении властями КНР прав человека в Синьцзяне, Тибете и Гонконге, а также подчеркнул, что Вашингтон выступает против нарушения любой из сторон статус-кво по вопросу Тайваня. В ближайшее время для продолжения диалога между двумя странами Пекин посетит госсекретарь США Энтони Блинкен.
 
Джо Байден на пресс-конференции после переговоров назвал разговор с Си Цзиньпином "открытым и прямым". Также, по словам американского президента, он не увидел признаков того, что Китай готовится к вторжению на Тайвань, и подчеркнул, что мир может избежать новой "холодной войны" – между США и КНР.
 
Общение Джо Байдена и Си Цзиньпина состоялось всего через несколько недель после того, как оба они выступили с программными речами, в которых изложили свои противоположные взгляды – на то, как Соединенные Штаты и Китай борются за военное, технологическое и политическое превосходство в мире. Сегодня отношения Вашингтона и Пекина находятся, безусловно, на самом низком уровне с тех пор, как полвека назад тогдашний президент США Ричард Никсон начал впервые налаживать контакты с Китаем, которым тогда еще правил Мао Цзэдун. КНР этой осенью демонстрировала свою военную мощь, крайне напугавшую Тайвань и насторожившую весь западный мир, а Соединенные Штаты ввели ряд новых мер экспортного контроля, призванных ограничить способность Китая производить самые современные компьютерные чипы, необходимые для производства новейшей военной техники и имеющие решающее значение для конкуренции двух стран в таких секторах, как искусственный интеллект или квантовые вычисления.
 
Вся американо-китайская напряженность в последний год усугубляется сотрудничеством Пекина с Москвой, которое остается неизменным даже после вторжения России в Украину. Как полагают многие американские чиновники и политики, пока что Пекин и Москва, вне зависимости от того, чем на самом деле являются их отношения – ситуативным партнерством по расчету или же действительно прочным союзом, – едины в стремлении противостоять Вашингтону и срывать все его планы, где только и как можно. При этом в Пекине, в свою очередь, многие рассматривают сочетание новой экспортно-торговой политики США и мощную поддержку Украины всем союзом НАТО как предзнаменование того, как Вашингтон в будущем так же поведет себя и с Китаем – особенно в случае, если он все же решит применить силу для "возвращения" Тайваня.
 
О существующих между разными членами "Группы двадцати" огромных противоречиях сейчас напомнила и еще одна новость – когда незадолго до саммита на Бали стало известно, что Джо Байден не будет встречаться там с фактическим правителем Саудовской Аравии, наследным принцем Мухаммедом ибн Салманом Аль Саудом. В отличие от американо-китайских отношений, это уже давно длящаяся ссора между давними союзниками. В течение этого года администрация Белого дома несколько раз безуспешно пыталась организовать телефонные переговоры между президентом США и наследным принцем, чтобы обсудить международную поддержку Украины, а также и рост мировых цен на нефть. Однако Мухаммед ибн Салман отклонил эти просьбы – и, более того, стал активнее критиковать американскую политику в регионе.
 
Сам Байден во время своей избирательной кампании резко порицал Саудовскую Аравию, которую назвал однажды "презираемым государством", и лично Мухаммеда ибн Салмана – в частности, за убийство блогера Джамаля Хашогги (Хашакджи). Став президентом, Байден до 2022 года твердо отказывался вести прямые переговоры с наследным принцем. Недавно же Вашингтон обвинил Саудовскую Аравию в потакании интересам Москвы – после решения Эр-Рияда, на фоне дикого мирового роста цен на энергоносители, еще больше сократить добычу нефти странами ОПЕК+.
 
Александр Гостев, "Радио Свобода"
 
АКЦИЯ
News image

Скандал в КАТ-Варна, на новия началник сектор може да му се пише път от "Вътрешна сигурност" в ОД МВР

Скандал се заформи в КАТ-Варна. Умишлено скриват кой използва софтуер, който блокира граждани и фирми да заявят желания от тях регистрационен номер.   Днес, 12 ноември, беше пусната серията от 2000-2500. Сутринта системата беше блокирана от този софтуер.   Шефът на КАТ-Варна ...

News image

"Хърватска" сага, кой задейства ГДБОП?! Кадастърът във Варна в основата на имотни измами?!

"Хърватска" сага, кой задейства ГДБОП?! Тече оперативна разработка на ГДБОП на свързани държавни и общински служители на висши административни позиции, без чието съдействие няма как да бъдат извършени имотни измами с фалшиви нотариални актове.    Източниците от службите разгръщат саг...

News image

Когато съдът решава, но семейството не се лекува

Дългосрочната "работа на терен" на социалните работници след съдебните решения в бракоразводни дела   ДНЕС+ публикува поредица от материали, които ще разглеждат проблеми, свързани  с българските деца, които живеят в условията на родителски конфликт.   Този въпрос засяга всичк...

News image

Краят на конфронтацията и началото на сътрудничеството

Примери за възстановяване на диалога между родители Родителите трябва да спрат да се обвиняват и да започнат да поемат отговорност за собственото си поведение. Фокусът винаги следва да се измества от тях към детето, за да се чувства то пълноценно, защитено и обгрижено.   Целта е ...

News image

Андрияна Русева, Фондация "Владиславово": Когато родителите се разделят, детето не бива да страда

„Когато родителите се разделят, детето не бива да страда“, това сподели пред нас г-жа Андрияна Русева – Председател на Фондация „Владислввово“. Фондацията предоставя услугата „Контактен център“ в своите Комплекси за социални услуги в район „Асп...

News image

Сергей Лавров извади Путин от партията на договорняка, това не пречи Путин отново да цопне в блатото на руските либерали

Последните дни се лансират слухове, че по нареждане на Путин е отстранен Лавров от последното заседание на Съвета за сигурност на РФ. А той е постоянен член и никога до този момент не е отсъствал.   Всичко започна от разпространената от западни медии версия, че Лавров е бил причината...

News image

След като влезе в рафинерията ДАНС да атакува и (про)руска ОПГ, застрашава сигурността на Варна при РФ войната

След като влезе в рафинерията ДАНС трябва да атакува и (про)руска ОПГ, която застрашава сигурността на Варна при РФ войната в Украйна, ако е лоялна на партньорските служби и най-вече е загрижена за сигурността на морската столица, която е най-близо до Одеса, където почти всяка нощ падат бомб...

News image

Катастрофа на МЕЧ в Добрич след фиаското във Варна. Радостин Василев е "Чао, Бамбино, Сори"!

Катастрофа на МЕЧ в Добрич след фиаското във Варна. Радостин Василев води антураж от 10-12 "меченосци" в Добрич и накрая в залата... столове. Като в абсурдистката пиеса на Еужен Йонеско "Столовете".     Гости от Добрич са били 25 членове и симпатизанти на МЕЧ, прибавяме чети...

News image

Радостин Василев гневен на координаторите на МЕЧ във Варна след фиаското на срещата във ФКЦ. Очаква се да ги смени

След вчерашното фиаско на срещата на МЕЧ във ФКЦ във Варна с членове и симпатизанти на партията, на която присъствали 53 души заедно със служителите, Радостин Василев бил гневен на областните си координатори Господин Йовчев и Никола Тодоров.   Как можело тази малка зала в третия по г...

News image

Путин да чака 100 000 загинали руски воини за Славянск и Краматорск, за да стигне 500 000 за СВО и "Чао, Бамбино, Сори"

Въпросът не е дали Украйна ще победи Русия, а това че Путин не може да победи с цели като превземането на Покровск, но шлякани путинисти раздуват тази теза като мазохисти след краха на СВО - "Киев за три дни" и "Украйна за две-три седмици".   "Вацевци" и "Чуковци" се покриха, защото ...

News image

Какво стана със сделката "от единия джоб в другия" за "Лукойл", САЩ отрязаха "марионетката" на Путин "Гънвор"

Швейцарският търговец на суровини "Гънвор" (Gunvor) обяви, че оттегля предложението си за придобиване на чуждестранни активи на руската енергийна компания "Лукойл", след като Министерството на финансите на САЩ определи дружеството като "марионетка" на Русия и даде знак, че Вашингтон се проти...

News image

Спецназ на ГУР разкатава руснаци в Покровск, политико-корпоративен "спецназ" преподрежда партландшафта във Варна

Руската пропаганда излъга на караминьол, че трите хеликоптера със спецназ на ГУР на МО на Украйна, военното разузнаване, са унищожени и не показа нито едно видео, защото няма как да има такова - унищожаването на трите групи спецназовци беше фейк, възмутил дори коментатори в прокремълския сай...

News image

Балотаж решава кметските избори във Варна. Корпоративният вот, "Величие" и "Възраждане" са "в джаза"

Пренареждане на балотажа с подкрепа за "изненадващ" топ кандидат-кмет ще реши битката за Варна на задаващите се предсрочни кметски избори май-юни, коментират знакови политици и бизнесмени, контролиращи корпоративния вот от 15-20 000 избиратели.   ГЕРБ няма кандидат за предизвестен по...

News image

Топ фаворит за кмет на Варна. Преформатирането на властта ще е под знака на "Завръщането на джедаите II"

Топ фаворит за кмет на Варна е на хоризонта и досега не е осветен в медиите, скоро няма и да бъде най-вероятно, но е много силна кандидатура и ще стане кмет на града, заявиха източници от службите.   Според източниците фаворитът за кандидат-кмет на Варна е знакова фигура, много добре...

News image

Преформатиране във Варна. Пеевски настъпва, Борисов маневрира. "Завръщането на джедаите" със звездите "Делян" и "Бойко"

Преформатирането на управленските и властови позиции във Варна продължава в общината, а се задава кадрова промяна и в Областна администрация.   Морската столица получи бонус - варненката Рая Назарян отново е председател на парламента, но интересът е най-вече към кметството и Областна...

News image

Д-р Любиша Блажевски, депутат от "Величие", уважи приема за 102-рата годишнина на Република Турция

По повод 102-рата годишнина от Провъзгласяването на Република Турция, се състоя официален прием, организиран от Негово Превъзходителство посланика на Република Турция в България Мехмет Саит Уйчак и г-жа Есра Ерсек Уйчак.     На събитието присъства народният предста...

News image

Д-р Блажевски: Пари за увеличение на заплати в НЗОК няма. Проф. Ангелов: Днешното заседание на НС беше излишно

Опозицията събра подписи и предизвика извънредно заседание на парламента за заплатите в здравеопазването.   Мнозинството обаче отхвърли на второ четене трите законопроекта за промени в Закона за лечебните заведения, включително и този, внесен от управляващата коалиция.   Так...

News image

Любиша Блажевски: Не липсата на пари, а липсата на морал убива здравеопазването

Д-р Любиша Блажевски завършва Медицинския университет във Варна. Специалист по ортопедия и травматология. От 2011 г. до 2024 г. работи в Клиниката по ортопедия и травматология на варненската болница "Света Анна". Сега извършва прегледи в Клиника "НОВА" - Варна, а операции в болница "Еврохосп...

News image

Пеевски: Избори няма да има. Едно мога да кажа на чичо Румен - да връща кетъринга и шампанското, купонът се отменя

Пеевски не напира да разваля калимерата с Борисов, поставяйки ултиматум за министри от ДПС - старият лисугер и младото лъвче ще наредят схемата, по един или друг начин.    След като Пеевски направи показно в Пазарджик, явно все не иска още неговата партия да става първа политическа с...

News image

"Погребението на едно бъдеще": младите лекари излязоха на протест срещу безразличието към здравеопазването

Под наслов "Погребението на едно бъдеще" младите лекари отново излязоха на протест пред Народното събрание.      Символичният ковчег, който участниците носеха, беше оставен пред сградата на парламента – като знак на протест срещу "погребаните надежди" за достойно бъдещ...

News image

Реконструкция превърна село Господиново в кална клопка — улици разрушени, страх сред хората, а кметът на Бяла изчезнал

Екип на Newshubbg.com от София посети село Господиново, община Бяла, област Варна, след поредица сигнали и видеа, разпространени в социалните мрежи.   Това, което журналистите ни завариха на място, повече напомня на бедствена зона, отколкото на спокойно българско село — разкопа...

News image

Източници от "Величие": Пеевски ще направи мнозинство. Ивелин Михайлов не е комбина с Тодор Попов

Според източници от "Величие", близки до Ивелин Михайлов, той е имал бизнес отношения със Силвия Попова, съпругата на бившия кмет на Пазарджик Тодор Попов, но не е комбина или "партия" с него и няма как да редят заедно мнозинство в Общинския съвет.   Източниците смятат, че Делян Пеев...

News image

Кой осветява Ивелин Михайлов като "партия" с бившия кмет на Пазарджик Тодор Попов? Редят мнозинство срещу Пеевски?!

Кой осветява Ивелин Михайлов, председател на парламентарната група на "Величие", като "партия" с бившия кмет на Пазарджик Тодор Попов? Едва ли е КОЙ, поне засега, но и той може да се включи с рефрешване на публикация в свързвания с лидера на ДПС сайт "Народ.бг", който препубликува журналисти...

News image

Извадиха ромския вот за ППДБ, опозицията да изкара на ДПС, обявен от "Епицентър" на 500. Според опозицията за ДПС е 800

Тома Николов извади в публикации във Фейсбук, "Афера" и "Епицентър" с числа по секции ромския вот за ППДБ на изборите за общински съветници в Пазарджик, възлизащ на 280 гласа според данните.   Опозицията да изкара числата за ромския вот на ДПС по секции, обявен от "Епицентър" на 500 ...

News image

Пеевски скрои номер с мюрета в Огняново. Играта беше в Пазарджик, не в махалите. Вотът се реди преди гласуването

Делян Пеевски скрои номер с мюрета в Огняново. Играта му беше в Пазарджик, не в махалите. Вотът се реди преди гласуването с пряко разкешване и корпоративни "премии".   Цял ден в неделя казвахме на депутат от "Величие", че им кроят номер в Огняново, дори днес не можем да го убедим, сл...

РЕКЛАМА
Банер
СНАЙПЕР

Пренареждане на стари схемаджии или нова поста във Варна? Делян мачка и хора на Бойко. ГД БОП показа, че е друга бира

News image

Схеми за десетки милиони са се въртели през Община Варна, които са разкешвани за купуване на избори, но повечето са потъвали в дълбоките джобове на бивши зам.-кметове, ексдепутати и настоящи народни представители, заявиха източници от службите. Както казваха тарикат софета - "Здрасти, че бър...

ГД БОП задържа Даниел Марак-"Хърватина" за имотни измами, смятан от службите за дясна ръка на бивш кмет на Варна

News image

ГД БОП задържа Даниел Леон Марак-"Хърватина" за имотни, и не само, измами, смятан от антимафиотите за дясна ръка на бивш кмет на Варна, заявиха източници от службите.   Даншил "Хърватина" е задържан преди две седмици във Варна, сега е в София. Според  инфото от други източници, някои...

Кметският вот във Варна - "мармалад" или "джихад". Ивелин Михайлов провокира лидери на бизнес групи за битка

News image

Задаващите се кметски избори във Варна "мармалад" ли ще бъдат, или "джихад". Ивелин Михайлов провокира лидери на две бизнес групи за битка, за която заявява - "Ще се бием до край на изборите във Варна, може да спечелим, ще се бием до край.".   Преди два месеца, когато предсрочните км...

ПОЛИТИКА

Новите семейства – предизвикателства след раздяла

News image

Смесени семейства, нови партньори и адаптация на децатa ДНЕС+ публикува поредица от материали, които ще разглеждат проблеми, свързани  с българските деца, които живеят в условията на родителски конфликт.   След раздялата или развода на родителите, животът на детето започва да се ...

Фактори над ОИК пробиват схемата Коцев "кмет от ареста"?! Защо Коев няма против Попов да е "и.ф." кмет без нова заповед

News image

Пресконференцията на бившия и.ф. кмет Павел Попов, който отново е само зам.-кмет, в която участваха заместник-кметовете Снежана Апостолова, Пламен Китипов и Димитър Кирчев, представи новата схема на управление в кметството, след като на 11 ноември изтече срока на заповедта Попов да е и.ф. км...

И кой е кмет сега? Най-добре "Чирпанския" и "Кричимския" да поемат Варна, да не пишем "Добре дошли в града на Пеевски"

News image

"От днес законно избраният кмет на Варна, Благомир Коцев, ще изпълнява своите задължения", заяви на пресконференция зам.-кметът Павел Попов, който от 12 ноември не е и.ф. кмет, тъй като заповедта, подписана от кмета беше до 11 ноември.      Според Павел Попов, въпреки че Коц...

КИЛЪРИ

Пеевски ще стане капо ди тути капи на българската мафия, колкото Илия Павлов и Георги Илиев станаха

News image

"Идеята на Пеевски била да открадне ГЕРБ на Борисов и да стане най-голямата партия и най-голямото ОПГ в България, а едновременно с това да стане и капо ди тути капи на българската мафия", написа BNews. Дали?   Пеевски ще стане капо ди тути капи на българската мафия, колкото Илия Павл...

Няма как клошар да стреля в Пеевски като по Луканов. Ако го наредят, ще е като Зъбчето и Главния, но е партия с босовете

News image

"А Пеевски — той вече се движи с повече охрана от държавен глава. Очевидно отлично разбира, че когато всеки ден трупаш грехове, все някой ден може да се намери и някой, който да поиска да те изравни със земята. Както ми каза един стар познавач на прехода: "Съдбата на Пеевски ще е същат...

МАФИЯ

BIRD преосвети Таки. Предстои "дубайско пренареждане" между ДП и ББ и "руски паспорт" за BG Лъки Лучано?!

News image

BIRD преосвети Таки, кофти за големия бос, не че за Красимир Каменов-Къро и Алексей Петров нещата не бяха ясни. Кой ги поръча, кой ги нареди и кой ги изпълни - не е КОЙ, разбира се, но се възползва на макс от отстраняването на "Трактора" от Сглобката.   Таки бил под Борисов, а, Ивели...

Таки може да е Лъки Лучано, Борисов не е Тото Риина, без ген. Чавдар Чернев, десарите и босовете щеше да е...

News image

Таки може да е Лъки Лучано, но Борисов дори не е близо до Тото Риина. "Бойко" без ген. Чавдар Чернев, лидер на кръга "Бялата къща" в Банкя, десарите и босовете щеше да е... бивш пожарникар и охранител, разтривал ушите на ТЖ.   Бойко Борисов бил българският Тото Риина според Ивелин Ми...

РЕКЛАМА
Банер