АКЦИЯ

"Военное обозрение": Лиман, Купянск, Херсон – далее ждем Мелитополь?

alt
Чтобы понять и рискнуть предсказать, что у нас в жизни будет дальше, какие судьбоносные решения и повороты нам предначертаны, мы со Ставером довольно долго сидели над картой. Карта – она позволяет долго думать и порой приходить к неожиданным решениям.
 
Вот карта района, к которому прикованы все взгляды и долго еще на этот участок земной поверхности будут смотреть сотни тысяч глаз. С разными чувствами.
 
alt
 
Карта ТГ rybar
 
Нашей задачей стала попытка понять, как могут дальше развиваться события в этой части Украины и России.
 
Итак, что мы имеем сегодня:
 
1. Херсон оставлен, судя по всему, будет оставлена и Новая Каховка, линия обороны пройдет где-то в 5 км от береговой линии Днепра.
 
Это, с одной стороны, весьма обосновано, потому что согласно законам природы в этом мире, левый берег Днепра категорически ровный и низкий. В отличие от правого берега. Соответственно, с правого берега обстреливать левый будет очень просто, а вот в ответ… Впрочем, здесь совершенное повторение происходившего 80 лет назад, так что заново обсуждать это смысла мы не видим.
 
Отвод российских войск от береговой линии связан с тем, что теперь в любой момент украинцы могут обрушить на левый берег всю мощь воды, накопленной в Каховском водохранилище. Акция одноразовая, не способная принести ощутимого результата, но с ней придется считаться, потому что то, что украинцы смогут подорвать плотину, в этом мы совсем не сомневаемся. Могут подорвать, и подорвут.
 
Потому, как это ни прискорбно, но прибрежная линия останется пустой и российская армия будет держать оборону на безопасном расстоянии. Тем самым создается определенная возможность для формирования Днепра (особенно в зимнее время) диверсионными группами, которые будут тревожить линию обороны российских войск и держать в напряжении.
 
То, что украинцы прекрасно научились использовать высокомобильные ДРГ на легкобронированной технике, надеюсь, никто спорить не станет.
 
Параллельно стоит отметить, что подрыв плотины Каховского водохранилища одновременно с затоплением нижних территорий создаст еще две проблемы.
 
Первая – это обезвоживание Крымского канала, которое снова создаст напряженную водную обстановку на полуострове. Впрочем, это не самая главная проблема в Крыму.
 
Вторая – это оставление без воды охладительной системы Запорожской АЭС. Это тоже не очень большая проблема, потому что реакторы ВВЭР-1000 можно (и нужно по-хорошему) заглушить, а делается это намного проще, чем приснопамятные РБМК. Да, куча городов и сел в Украине останется без электроэнергии, зато не будет так остро стоять проблема аварийной ситуации на АЭС.
 
alt
 
Карта ТГ rybar
 
2. Херсон теперь это не узел обороны, это узел для наступления. И, к сожалению, не российский, а украинских войск. Имея за спиной большой город с его инфраструктурой, можно и нужно обеспечить армию всем, что необходимо: ремонт техники, лечение раненых и больных в городских стационарах, отдых частей при ротации.
 
Да, надо отметить, что в ВСУ знают, что это такое - ротация.
 
Обещанного усиления войск в Донецкой и Луганской областях ожидать не стоит. ВСУ просто не позволят это сделать, а если такая перегруппировка вдруг и произойдет, данные об этом незамедлительно окажутся в распоряжении ВСУ благодаря американским спутникам. Соответственно, начнется просто тривиальная попытка наступления в направлении на Скадовск с созданием просто шикарного котла. Либо демонстративно на Армянск, ибо привет, Крым.
 
В любом случае, ситуация довольно патовая, Россия наступать не будет по куче уже рассказанных "экспертами" причин, Украине это тоже не сильно пока надо, есть где приложить усилия.
 
3. Николаев. Про амбиции в отношении этого города тоже можно забыть на ближайший год, потому что султан Эрдоган четко сказал, что ему для зерновой сделки нужны николаевские порты. Потому мы просто забываем про Николаев, тем более что после потери Херсона это действительно проблемно.
 
alt
 
ТГ Военная хроника - milchronicles
 
В отношении Кинбурнской косы, которую якобы сдадут для обеспечения безопасности зерновой сделки – с нашей точки зрения, это перебор. Ничем размещенные на косе РСЗО не помогут в плане потопления зерновозов, тем более что из Очакова, который под ВСУ, вся коса простреливается просто роскошно. Там ширина залива от 8 до 12 км, справится любая артиллерия.
 
Так что те, кто говорит на тему, что «Оставление Кинбурнской косы ради обеспечения зерновой сделки – и Россия сможет смело выходить из сделки, потому что никто ничего не заметит» - это люди, говорящие глупости. Из зерновой сделки Россия действительно может выйти в любой момент, и действительно никто особо ничего не заметит, потому что та сила, которая могла бы затруднить вывоз зерна, а именно Черноморский флот, отсиживается на базах в Крыму. Но это тема отдельного разговора.
 
На деле же Кинбурнская коса есть не более чем попытка выдать желаемое за действительное. Реальная ценность этого места в военном плане невелика, но это не значит, что ее нужно оставлять. Хотя у нас сегодня почти все объекты и населенные пункты, оставленные Россией, не имеют никакой военной ценности.
 
Так что безопасность зерновой сделки для Украины гарантирует не отсутствие России на Кинбурнской косе или кораблей Черноморского флота в районе Одессы, а присутствие Эрдогана, который крышует сделку.
 
С западным направлением мы разобрались, здесь в ближайшее время никаких подвижек не будет. Мы не можем, украинцам пока не нужно. Но – пока. Естественно, они пойдут возвращать свои земли обратно, но тогда, когда им скажут, что пора. Те, кто сегодня координирует и направляет их действия.
 
alt
 
Карта ТГ rybar
 
4. На востоке (точнее, на северо-востоке) у нас на рассмотрении есть другой узел для наступления. Запорожье. Не менее серьезный узел, чем Херсон, к тому же не ослабленный эвакуационными действиями российской стороны. То есть, поясняем: на заводах есть рабочие руки, в больницах медицинский персонал, город обслуживается, ремонтируется инфраструктура и все это в намного более хорошем состоянии, чем сегодня в Херсоне, откуда убежало около ста тысяч жителей.
 
И от Запорожья, как от узла снабжения (стоит вспомнить о том, что мосты и железные дороги в Украине неприкосновенны для российской армии), можно рассматривать варианты дальнейшего наступления на территории, которые находятся под контролем России.
 
Линия фронта проходит в районе Степногорск – Ореховое, так что Запорожье, который находится в 50 км севернее – вполне так тыл. Херсон, для сравнения, будет находится в 10 километрах от «передка».
 
Когда выйдет этот материал, уже многие блогеры и журналисты выскажутся на тему дальнейшего развития событий. Будут произноситься названия разных городов, среди которых наверняка будут Мариуполь, Мелитополь и Бердянск.
 
Мариуполь и Бердянск можно смело пока отложить в сторону. Они не интересны, а Мариуполь еще и сложен в силу расположения рядом ДНР, от войск которой можно запросто получить в бок.
 
Действительно, ценности эти населенные пункты особой не представляют, ни как точки на политической, ни как точки на экономической картах. Особенно Мариуполь, где по инфраструктуре прошлись от души. Да, там идут восстановительные работы по полной программе, так что есть смысл подождать, пока они закончатся и прийти на готовенькое, если получится.
 
А вот Мелитополь… Это, как говорят в Одессе, две очень большие разницы.
 
Первое: это российский центр Запорожской области, которая согласно референдуму, вступила в Российскую Федерацию. Так что взятие Мелитополя – это еще одна оглушительная оплеуха России.
 
Второе: взятие Мелитополя – это полностью перекрытый так называемый сухопутный путь в Крым. Причем, перекрытый напрочь, как по железной дороге, так и по автомобильным.
 
Третье. В военном плане все просто роскошно: российские генералы не смогут перебросить части из-под Херсона просто потому, что тут же получат удар в спину, либо, тоже вполне себе вариант, наступление на Мелитополь пойдет с двух направлений, запорожского и херсонского. А там, где лучше процесс пойдет, там и развивать успех.
 
И определить, где будет основной удар, при нашем уровне развития разведки, будет непросто. Хотя что-то нам подсказывает, что почти нетронутый войной Запорожье будет все-таки выгоднее.
 
Кстати, в пользу нашей версии говорит и пленный старший лейтенант ВСУ Лепихин, который вроде как там слышал от инструкторов, что зимой будет наступление на Курскую и Белгородскую области. На самом деле, с нашей точки зрения, просто прекрасный будет отвлекающий маневр. Да, запросто можно будет (ВСУ себе могут позволить, у них армия больше российской) отправить какое-то количество подразделений наводить шухер со всевозможными спецэффектами к российской границе.
 
Реально захватывать российские земли, пока не освобождены свои, для ВСУ и украинской власти рановато. А вот под прикрытием такого маневра, да еще и с шевелениями под Херсоном, может и получиться.
 
Последствия? Ну они реально не смертельные. Разрезанная пополам территория, контролируемая российскими войсками – это полбеды. Западная/херсонская часть будет снабжаться из Крыма и туда же в случае чего, отойдет согласно очередному плану перегруппировки. Восточная будет снабжаться, как и раньше, через территории ЛДНР.
 
По сути, будет очередная перемога, не более того. Польза от такого наступления будет больше политической, чем военной, хотя в военном плане успех может быть тоже весьма весомым. Не то чтобы российская армия "посыплется", но в наше время может быть все, что угодно.
 
Учитывая, что за всеми "перегруппировами" и откровенными бегствами стоят какие-то странные телодвижения, которые принято именовать "договорняками", удивляться не стоит. Но посмотреть на список того, что началось вокруг оставления Херсона:
 
- Минфин США разрешает транзакции для функционирования российских дипломатических и консульских миссий;
- в порту Роттердама (Нидерланды) разблокированы 20 000 тонн российских удобрений для Малави;
- США продлили разрешение на сделки, связанные с энергетикой, с крупнейшими банками России и Центробанком РФ до 15 мая 2023 года;
- Лондонская биржа металлов (LME) приняла решение не вводить запрет на поставки металлов из России;
- США заявили, что ждут сигналов о готовности к серьёзным переговорам по Украине от России.
- МИД РФ неоднократно заявил, что готов к переговорам с Киевом без всяких условий.
 
Так что Мелитополь в силу вышеприведенных аргументов запросто может стать предметом очередной сделки. В конце концов, сейчас это субъект Федерации, областной центр Российской Федерации. Ничем, по нашему мнению, не хуже Херсона или Николаева. Так что – все в порядке, ценность озвучена, что станет предметом сделки – отдельный вопрос. Но то, что по нашему времени сделкой может стать любой город в том регионе – это бесспорно.
 
Если говорить по существу, кроме ужасающих политических потерь, которые понесла Россия, с военной точки зрения все не так печально, как может показаться. Однако, существует один нюанс: несмотря на показанное нам "мнение военных", реально этой пресловутой СВО рулят политики и экономисты. Доказательств этому более чем достаточно на сегодняшний день.
 
Можно ли выиграть начатую войну России? Да, несомненно. Но для этого необходимо как можно дальше прогнать от управления войсками и постановок задач политиков и олигархов. Наносить урон инфраструктуре противника надо без оглядки на то, кто получает доход с нее и кто является истинным владельцем заводов, дорог, пароходов…
 
Роман Скоморохов, Александр Ставер; "Военное обозрение"
 
АКЦИЯ
News image

Таки уж не напирал за Ресто от "хоризонтски" за кеша за контейнерите. Редял договорка с "Гърнетата", ама друг път

Босът на босовете в Дубай Таки уж не напирал за Ресто от "хоризонтски" за кеша за подземните контейнери.    "Хоризонтски" прибрали яки пачки от знаков варненски бизнесмен (не е "Ангел"), който е партия с Гърка.   Само че "Хоризонтеца" прецакал постата, щото бил "прескочен" и ...

News image

"Благо" се отчита за Чадъра от Генерала, бил против обща кандидатура на ППДБ&ГЕРБ. Споко, кмете, "Бойко" е насреща

"Благо" се отчита за Чадъра от Генерала, бил против обща кандидатура на ППДБ&ГЕРБ за президентския вот.    Споко, кмете, кой го брига за твоята "правилна" позиция, продиктувана от личен интерес, "Бойко" е насреща.   Бойко Борисов само пунтира, че припира за обща кандидутура н...

News image

Илияна Йотова без фотошоп отказа да наложи вето. Кой плаща нови сметки с пускането на бюджета за стари

Президентът Илияна Йотова без фотошоп, този път Мадам В. не я фотошопна, но и не пусна оригиналната снимка от изявленето, отказа да наложи вето на Бюджет 2026 и го обнародва. Според нея бил настъпил моментът за плащане на старите сметки, тоест на предишните правителства.   Кой плаща ...

News image

Йотова с фотошоп напред и Копринков отзад. "Фуше" може да я вкара в жегав балотаж, но "Бойко" е насреща

"Благодаря на Румен Радев и на "Прогресивна България" за доверието и подкрепата", написа във Фейсбук президентът Илияна Йотова, а Мадам В. подреди "новината" с фотошопната снимка "кийп смайлинг", аре, реднете след това, че Мадам В. не е услужлива, меко казано, дама, а какви дитирамби в преди...

News image

Демерджиев не застана до Генерала, може да скофти Копринков с "парите ще са при нас" за "слона в стаята"

Иван Демерджиев не застана до Генерала, за разлика от Николай Копринков, който беше първа кипра, когато обявяваше подкрепата на ПБ за Илияна Йотова - "слона в стаята", сякаш някой е изненадан, аре по-леко мебелите с постановките за "независимата" кандидатура.   Цяла седмица пишем, че...

News image

Генерала зад Йотова. Кой да очаква друго, "Вся власт Советам" и ... "соросятам" с "парите ще са при нас" напред

Никаква интрига - двойката "Радев - Йотова" неразделна, Десислава Радева може да вземе копринена кърпичка и да помаха на неразрушимия тандем, само дето се упражнявахме в предположения с конспиративна ирония.   "Изпълнителният съвет на "Прогресивна България" реши да подкрепи кандидату...

News image

Конушмакът на Генерала&Копринков завлича Йотова с "Парите на Бойко ще дойдат при нас", ако "Бойко" не беше ... "мъжкар"

Конушмакът на Генерала&Копринков - "Ами ако той говори, все едно говоря аз", казал Румен Радев за Николай Копринков на Корнелия Нинова, която го редна за кандидат-президент на среща през юли 2016 г. с шефа на Думата ген. Сергей Наришкин, който след няколко месеца стана директор на СВР, а Ген...

News image

Кристиян Ганчев е топ фаворит на Борисов. Битката на клановете в ГЕРБ може да го схруска, ако го кандидатира за кмет

Иван Портних, областен координатор на ГЕРБ, мощно атакува кмета на Варна Благомир Коцев точно в седмицата преди Бойко Борисов да пристигне в града.    Само че по-близо до Борисов в неделя седна Кристиян Ганчев, председател на ГЕРБ-Младежи във Варна, смятан за фаворит на лидера на пар...

News image

Почетен караул посрещна Путин в Деня на ВМФ на РФ на фона на нарисувана подводница. Толкова се кефехме на парада

Почетен караул в Адмиралтейството на Санкт Петербург посрещна Путин в неделя в Деня (датата на празника се мести - бел.ред.) на ВМФ на РФ на фона на нарисувана подводница, след което Государя в Кремъл разясни на военните моряци как Русия не е започвала война срещу Украйна, тя била разпалена ...

News image

ВСУ бастиса подворотните на "Вова" в Санкт Петербург. Генерала не спира с "мокрите сънища" за ТЯО-МЯО на Путин

ВСУ бастиса подворотните на Путин в Санкт Петербург, удари с дронове логистични центрове на маркетплейса Wildberries в града на Государя на Кремъл.   Путин се хвалеше с уроците, които като "Вова" е получил в подворотните на Ленинград - "Ако боят е неизбежен, удряй пръв".   ...

News image

Ген. Михайло Драпатий може да е британско протеже, но е почитател на Вермахта - на Гудериан, Ромел и... Скорцени

Ген. Михайло Драпатий, новият главнокомандващ на ВСУ, може да е британско протеже, но е почитател на стратегията и тактиката на генерали от Вермахта - на ген. Хайнц Гудериан - "Бързият Хайнц", ген. Ервин Ромел - "Пустинната лисица" и на ... на легендарния диверсант Ото Скорцени.   Пр...

News image

Михайлов скочи срещу самолетите на САЩ, кой го брига. Ивелине, кво стана с "прогнозата" "Русия ще победи миналата есен"

Ивелине, Михайлов, виж първо "атомната гъба" по Генерала за ТЯО след удара на ВСУ в Краснодар, после скачай срещу самолетите на САЩ, кой го брига, апропо, какво стана с "прогнозата" ти "Русия ще победи миналата есен"?!   "В момента България няма армия, няма икономика и не може да опр...

News image

Путин ще види "Кон боб яде ли" с ген. Михайло Драпатий, спрял го в Мариупол през 2014 г. И върнал Херсон в Украйна

Путин сега ще види "Кон боб яде ли" с ген. Михайло Драпатий, спрял го в Мариупол през 2014 г. И върнал Херсон в Украйна през есента на 2022 г., пропагандата на Кремъл е в ступор след назначаването на "протежето" на британците, а още по-кофти - и на американците, които го направиха победител ...

News image

Ген. Михайло Драпатий, "протеже" на британците?! Посланик Симонс му връчва Меча на кралицата, който целува

Ген. Михайло Драпатий, новият главнокомандващ на ВСУ, може да се окаже "протеже" на британците, а това е кофтално за Кремъл, на ескалацията вероятно ще отговори с ескалация по "бандеровски" под егидата на MI-6.   Посланикът на Великобритания в Киев Мелинда Симонс връчва на 18 юни 202...

News image

"Михайло" поема армията вместо "Олександър. "Зе" смени етнически руснаци с украинци, за Путин още от същото

Президентът на Украйна Володимир Зеленски смени главнокомандващия на ВСУ ген. Олександър Сирски с ген. Михайло Драпатий.   Преди това смени министъра на отбраната Михайло Фьодоров с ген. Евгений Хмара.    Всъщност рокадата я подреди "Сивия кардинал" в сянка Ондрий Ермак, бивш...

News image

Бивши десари и путинисти-неофити редят рандевута в култови кафета, после се коркат що били в кириза на "Наружка"

Бивши десари и путинисти-неофити от емблематичното котило на "стари варненски тарикати" редят рандевута в култови кафета и гурме обители, после някои се коркат що били в кириза на мацките и пичовете от "Наружка".   Е, не всички се коркат - екс десарите, някои са били шефове на РДВР, ...

News image

Пинизът не са "моникибелучита", на линия са в "Наружка". Топ клиенти на СРС вадят от играта смартфоните

Пинизът не са "моникибелучита", макар да са линия във "Външно", дори може да се кефят, че един от тримата тамади на "стари варненски тарикати" ги отразява - дали в "Мъфин"-а, дали в уж неосветена явка.   Защо "Моника Белучи" случайно и нейните колеги в екипа от "Външно", вервайте, да...

News image

Генерале, ТЯО ли е в Wildberries , сиктир от шибана пропаганда. Що не призовеш Путин да спре войната, а, "женерал"

Ген. Радев, това в Wildberries ТЯО ли е, сиктир от шибана пропутинска пропаганда, колкото и да напираш да си в повече Перде и инкяр от Борисов, не ти ли се струва, че преиграваш, а, "женерал", що не призовеш Путин да спре войната, ами плюеш Украйна, ама шубето голям страх - май наистина са т...

News image

Путин ще дочака в бункера Герасимов да превземе Краматорск, колкото Хитлер е дочакал ген. Венк в бункера в Берлин

Путин ще дочака в бункера ген. Валерий Герасимов, началник на Генералния щаб на ВС на РФ, да превземе Краматорск до "изборите" за Думата през есента, колкото Хитлер е дочакал ген. Валтер Венк, командващ 12-а армия на Вермахта, в бункера в Берлин.   Ген. Венк поне не е лъгал Фюрера, к...

News image

Зеленски прави Федоров "цар" - miltech czar. Erst die Grundlagen lernen! (Учите матчасть) за германиста Путин

Зеленски прави Михайло Федоров, най-успешният министър на отбраната на Украйна, "цар" - miltech czar, няма "стратегическа грешка", както изглеждаше след уволнението, няма "царски подарък" за Путин, шампанското в Кремъл остава за "Алина".   След като назначи ген. Евгений Хмара, бивш ш...

News image

Макрон с Ресто за Радев, бил на софрата, не се включил в сметката. Ами като няма в менюто "Яйца алангле по путински"

Макрон редна Ресто на Радев, хем бил на софрата на "Коалицията на желаещите", хем не се включил в сметката - франсетата не са като дойчовците, "Райнметал" ще отиде в Хърватия, където поиска, търсят си тяхното и Гарсон-"Монд" представи на премиера Сметката с аристократична ироничност.    ...

News image

Зеленски се срещна с командира на "Азов" ген. Билецки. Кофти за пропагандата на Кремъл е, че "Азов" не е "Вагнер"

След ажиотажа около конфликта между главнокомандващия на ВСУ ген. Олександър Сирски и министъра на отбраната на Украйна Михайло Фьодоров, уволнен от президента на Украйна, Зеленски се срещна в Киев с командира на Трети армейски корпус "Азов" ген. Ондрий Билецки, който е потвърдил лоялността ...

News image

Рашков атакува Пламен Тончев за "Баба Алино", Генерала застава зад лансирания за шеф на ДАНС. Къде са Пеевски и Борисов?

Пламен Тончев е крайно неподходящ за председател на Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС), заяви бившият министър на МВР Бойко Рашков.   "До юни 2025 г. той е бил председател на ДАНС за втори мандат и като такъв е знаел много добре за разработката, водена в териториална стру...

News image

Зеленски скофти Путин с комбинация на MI-6, няма "царски подарък" за Государя. Въдичка с едра стръв

Зеленски скофти кагебиста Путин с комбинация на MI-6 - "Англичанка гадит", няма "царски подарък" за Государя в Кремъл с отстраняването на Михайло Фьодоров, най-успешният министър на отбраната на Украйна, никаква "стратегическа грешка", както смятахме час след уволнението на айтишника "Михайл...

News image

Зеленски не направи втора стратегическа грешка, назначи диверсант за министър на МО. Няма шампанско за Путин

След уволнението на Михайло Фьодоров, най-успешният министър на отбраната на Украйна, Зеленски не направи втора стратегическа грешка.   Министърът на вътрешните работи Игор Клименко му съдейства да не я направи, като отказа да стане министър на МО.    Ако той беше поел минист...

РЕКЛАМА
Банер
СНАЙПЕР

Кметът връща уволнен от Иван Портних скъп кадър на Кирил Йорданов на топ позиция. Благомир Коцев се вкарва в курт капанп

News image

Кметът на Варна Благомир Коцев връща на топ позиция уволнен от Иван Портних скъп кадър на Кирил Йорданов, прави го временно директор на дирекция УСКОР.    "Направо не е истина, Портних уволни Красен Якимов за използване на позицията, кметът го връща", скандализирани са служители в Об...

Разкриват "Истината за "Баба Алино", нещо за рушветите?! Разкешени в Билдинга били в кириза на службите

News image

Статията "Истината за "Баба Алино" - цялата хронология" в експертен стил представя "широко затворените очи" на институциите, за да бъде изграден "незаконния град" край Варна, супер, но нещо за рушветите, кой и на кого разкешваше с кинти на "Олег"?!   Кметство "Приморски" връща препис...

Истината за "Баба Алино" - цялата хронология

News image

Скандалът „Баба Алино“ е мащабна имотна афера в едноименната местност край Варна в района на природен парк „Златни пясъци“. Става въпрос за изграждането на цял незаконен град от украинския сенчест бизнесмен Олег Невзоров върху 100 декара горска територия, включващ над...

ПОЛИТИКА

Корпоративни акули, ГЕРБ и Пеевски заформят схема Даниел Вълчев да се пребори за балотаж, а там поста на макс?!

News image

Проф. Даниел Вълчев обяви, че не иска подкрепа от нито една партия, ако се кандидатира за президент. Защо му е, корпоративни играчи му дават рамо. Някои от подкрепящите го са "партия" с бившия министър още от неговия "царски" период.    "Колко са комбинативни се видя в няколко кметск...

Радев няма интерес Йотова да спечели. Соросите ще я лансират в Европа, той си прецака картите с Макрон и Мерц. Цугцванг?

News image

Румен Радев няма интерес Илияна Йотова да спечели, тя е коварна лисичка, но въпросът е дали ще я подкрепи както Царя даде данайско рамо на Петър Стоянов.    Соросите ще лансират Йотова в Европа, тя им е "клиент", докато той си прецака картите с Макрон с "яйца алангле по френски" с "К...

Андрей Гюров застава, но може да спечели само с рамо от американците, Йотова, путинизма на Радев и ... Копринков

News image

Андрей Гюров застава и влиза в играта като кандидата на американците, всъщност по-реалистично е засега да се каже като проамериканския кандидат-президент, но може да спечели само със стопроцентова подкрепа от "янките", путинизма на Румен Радев, рамо Илияна Йотова и ... Николай Копринков. ...

КИЛЪРИ

Руски воин-десантчик респектиран от новия главком на ВСУ: "Пиздец нам, братики". Путинист плюе нашата армия

News image

Руски воин-десантчик от 83-та Отделна десантно-щурмова бригада на ВС на РФ, автор на телеграм-канала "Вопрос на Zасыпку", е респектиран от новия главнокомандващ на ВСУ ген. Михайло Драпатий и написа в поста си "Пиздец нам, братики" - "Това, че днес са сменили главнокомандващия на ВСУ, това е...

"Вагнер" чакали на гюме Путин като вендета за командира си, сложно е да го свитне, но с рамо от ГРУ...

News image

"Вагнер" чакали на гюме Путин като вендета за командира си полк. Дмитрий Уткин, сложно е да го свитне, но с рамо от ГРУ...   Слухове за ликвидирането на стюарда, вкарал взривното устройство в самолета, в който загинаха Евгений Пригожин и командира на ЧВК "Вагнер" полк. Дмитрий Уткин,...

МАФИЯ

Демерджиев няма да бастиса мафията като Хувър, реди поръчка на американците за "Делян". Дубайската фракция е аут

News image

Министър Иван Демерджиев няма да бастиса BG мафията като Едгар Хувър "Коза Ностра", само реди поръчка на американците за "Делян", пардон, за изваждане от Играта на корпоративно-политическата империя на Делян Пеевски, тоест фракцията на мафията в Дубай е аут.     Пеевски може...

Демерджиев поръча задържането на Широката от САЩ, даде знак към Калин Стоянов и Делян Пеевски

News image

Министърът на МВР Иван Демерджиев поръча задържането на Широката от САЩ, даде знак на Калин Стоянов и Делен Пеевски, че разполага с ресурс и "добро" от Генерала да връща Ресто за атаките.   И за да е поръчката на ачика, Широката е бил задържан от кърджалийски антимафиоти. Демерджиев ...

РЕКЛАМА
Банер