Борисов "надмина" ТЖ и царя, Пеевски "Зъбчето", само един от босовете. "Делян" и "Бойко" с колеги и Таки са властта

Бойко Борисов "надмина", може и без кавички, ТЖ и царя, Делян Пеевски вече е много по-напред от "Зъбчето", Илия Павлов беше един от босовете, докато той е биг бос в държавата, заедно с "Бойко" и Таки, но не се конфронтира с колегите, за разлика от бившия бос на "Мултигруп", договаря се и не ги провокира за конфронтация.
Борисов лавира, засега успешно, между западняците и Путин, при това въпреки войната на Русия срещу Украйна, която му провали схемата за "платноходки в Черно море".
Бившият премиер и сегашен мандатоносител реди играта си във вътрешната политика по схемите на ТЖ - народът да се справя, а външната според съветите на царя - никога срещу Русия. Сега с еврото му е по-трудно, но в "партия" с лидери в бизнеса и с ресурса на Пеевски в институциите дава знаци, че може и да му се получи.
Това му е Рубиконът на Борисов, както на него, така и на Пеевски, но Бизнесът ги подкрепя и след неговото преминаване тугедър не само ще правят кинти, но и ще продължат да владеят държавата, след като досега президентът не успява да се противопостави с неговите проксита.
Борисов и Пеевски заедно подреждат, и засега успяват, Хармонията в големия бизнес, екшъните, които се опитват да провокират "Факлите" заедно с президента по темата с еврото, не само не ги вкарват в конфронтация с лидерите в бизнеса, но дори скрепяват тяхната "партия".
Никога досега не е имало толкова "мир и любов" между лидерите в големия бизнес и политическите и властови биг босове в държавата. Защо?
Първо, интересите им за еврото съвпадат, ама дотолкова съвпадат, че всъщност тази "партия" е реалната политическа сила в страната.
Второ, Таки, връзката между босовете на "старата мафия", лидерите в бизнеса и политическите и властови бигбосове, отстрани общите опоненти, които се опитваха да влязат в стика между "разделението на властите", примерите са поне три - не само Къро и Мартин Нотариуса, има и трети.
Трето, КЗК, НАП и КЗП на Пеевски, най-вече, и Борисов няма да атакуват лидерите в големия бизнес, но не защото са "партия", а тъй като те нямат необходимост да правят кинти от спекула с еврото, нещо повече, ще ги обслужат като увеличат влиянието им в средния и дребен бизнес, а най-вече - ще им осигурят "изпиране" на Ресурс чрез инвестиции.
"Делян" и "Бойко" с колеги и Таки владеят държавата, ще си поделят големия бизнес с колегите с мега сделки след влизането в еврозоната и ще разпределят инвестиците от "Кеша" и офшорките в милиарди така, че да няма "поръчки" като за Къро, примерно, апропо, може и в "партия" с "младото лъвче" Антони Тренчев в крипто и реинвестиране на Запад, даже в САЩ.
Както се договориха за схемите в Пловдив, както пренаредиха властовите си паритети чрез кадровите рокади в ГД БОП и ДАНС, така ще разпределят финансовите потоци след влизането в еврозоната и заедно ще неглижират и потушават евентуалните протести през зимата, а колко могат да са успешни те без рамо от лидери в големия бизнес се видя от "десетките хиляди" протестиращи в бунта на "Факлите"&"Възраждане".
Затова и народът не се вдига, въпреки патетичните и възторжени призиви на "Факлите" на президента, които чакат мощно рамо от руснаците, но няма да го получат, защото "рашките" са последователни в реал политиката - истинските им "троянски коне" не са "недялковците" и "Костя", а лидери в големия бизнес, поне досега бяха, но след влизането в еврозоната дори те ще се отдръпнат, така че на кремълците ще им остане да редят обичайната си дълга игра.
Това е супер за "Делян", "Бойко", Таки и колегите - руснаците да са в геополитиката, докато те ще си владеят държавата, големият бизнес ще прави милиарди и ще дозавлядява икономиката и властта, без да се конфронтира с кремълците, но и без босовете да са им "лейтенанти", каквито всъщност никога не са били - някои от тях са заставали дори на "Солнцевская" през деветдесетте, не само във Варна като през лятото на 1998 г.
Така че не само няма да има екшъни между босовете в икономиката и биг босовете във властта, които са "партия", но и няма да има римейк на протестите през зимата на 2013 г., които да свалят правителството на еврото.
bgsniper.com