Претоплени банички за рекет от бойци не минават, Пеевски щеше да се редне. Прокси на прокопиевци получил "свободно"

Претоплени банички за рекет от бойци не минават, ако минаваха Делян Пеевски може би щеше да се редне.
Само че Пеевски не само не се реди за рекет, но и търси партньори в битката срещу "Сорос" и "Нексо".
Освен това, Пеевски не е Илия Павлов, който се опита да си подреди своя паралелна държава при правителството "Беров", но си прецакваше партньорите, даже и приятелите.
Сега е лесно да се плюе по Пеевски, след като протестите отнеха аурата му на бос на държавата, като свършиха "златна работа" на Бойко Борисов, когото Ивелин Михайлов смята за "капо ди тути капи", не е, не само защото в България няма класическа мафия от италиански и американски тип, но и защото "Бойко", също като "Делян", не скача на колеги.
("Ивелин" може да не е прав с тази теория, но е факт, че само той скочи на "Делян", когато тези, които сега го охрачват, че се бил "омел" от кабинета си, се бяха снишили, след като преди това бяха "партия" с него.)
Пеевски не рекетира колеги, но прокси на прокопиевци се пробвал и получил, научаваме, "свободно". Врази на прокопиевци, които имат да връщат Ресто на прокопиевци, могат да се кефят.
Какво вади този "куражлия" рекетьор от кликата на прокопиевци - само претоплени банички, компилации от медийни публикации, даже не от флагманите на своите господари.
Снимка на Христо Асенов-Бацата, снимка на Данчо Марков, снимки на бизнесмените, обект на фейк-рекета, и дотам. Някои шофьори на таксита знаят повече "тайни", както се казва, за стария варненски ъндърграунд.
Топ бизнесмени, наши и чужди, са вкарани в микса, но нищо за Иван Костов, който направи голямата сделка с приятел, защо ли? Как защо - прокопиевци стъпваха по терлици пред "Командира", когато беше премиер.
Рекетьорът си реднал схема през адвокат за шестцифрена сума, но се е объркал с мишените за рекета - никой не е взел кинта от тях с натиск, никой никога, даже не сме чули някой да се е пробвал.
Е, проксито на прокопиевци се пробвало и получило "свободно" - дупката на геврека вместо исканата шестцифрена сума, за да не вади "компроматите", надиплени от препечатки от вестници.
Що ли не си е задал въпроса - защо шефовете на тези вестници не са се уредили с кинти за публикациите, отразяващи бизнес саги?
Рекетьорът вади една публикация, че и подчертава "най-интересното", но те бяха десетки. И? Обичайната схема - битки в бизнеса през медии и толкова, не и рекет.
Този обаче се "окуражил" да иска шестцифрена сума, за да не вади "компроматите", е, получи ли я рекетьорчето.
Няма как да стане, нали след него ще се наредят на опашка други рекетьорчета, това явно не го е изчислил "куражлията".
Лидерите в бизнеса след Илия Павлов не си ги мерят, а даже и да си ги мерят, никой не разбира, както казва един от тях.
Рекетьорчето решило да си го мери с топ бизнесмени. И? Прибра ли шестцифрена сума от бизнесмените с претоплените банички?
Не само че не е надиплил пачки от фейк-рекета, но обслужи врази на прокопиевци и отвори поста на Пеевски за схема срещу "Сорос" и "Нексо", но това ще бъде тема, когато отминат протестите и задкулисието се прегрупира, нещо повече, някои от факторите в него дори участват с логистика в протестите, които не са само на "Сорос" и "Нексо".
Класическа мафия в България няма, но препратката към Дон Корлеоне със заглавната снимка е лек намек, че въпреки това на факторите в бизнеса вероятно трябва да им се говори тихо, както те правят на срещи с колеги, не заради подслушването, а не да се атакуват с фейк-рекет, който няма как да мине.
bgsniper.com








.jpg)



.jpg)

.jpg)









.jpg)









